Зростання ринку розкоші рекордно уповільниться в найближчі роки (дослідження)
Міжнародна консалтингова компанія McKinsey опублікувала дослідження “Стан розкоші: як орієнтуватися в умовах уповільнення темпів зростання”.
Згідно з ним, зростання світового ринку предметів розкоші, що одяг, взуття, аксесуари, вироби зі шкіри, годинники та ювелірні вироби, у період з 2025 до 2027 року буде мінімальним. На думку аналітиків, приріст індустрії становитиме 1–3% на рік щонайменше до 2027-го.
Очікується, що США випередять решту світу протягом найближчих трьох років, зростання ринку в Америці прогнозується на 4–6% порівняно з 3–5% у Китаї.
У Європі та решті світу показники піднімуться на 2–4%. Найбільше зростання спостерігатиметься у об'єднаній категорії люксових ювелірних виробів та товарів зі шкіри — на 4–6%.
Зазначається, що до цього глобальна індустрія розкоші зростала на 5% на рік у період з 2019 по 2023 рік і на 9% щорічно в проміжку з 2021 по 2023 рік. Здебільшого приріст зумовлювався підняттям цін — на 4% щороку.
Згідно зі звітом McKinsey, у період з 2019 по 2023 рік основним рушієм зростання індустрії розкоші було збільшення цін, яке спричинило близько 80% загального зростання. Збільшення обсягів продажів мало другорядне значення. За цей період ціни на «шкіряні вироби та інші знакові товари» підвищилися на 50–100%. Водночас керівники модних брендів, опитані під час дослідження, заявили, що у 2025 році вони планують орієнтуватися на збільшення обсягів продажів, а не на подальше підвищення цін.
Експерти вказують на кілька причин уповільнення темпів зростання ринку розкоші. По-перше, подальше підвищення цін починає обмежувати попит, оскільки досягнуто своєрідної "стелі". По-друге, макроекономічні труднощі, зокрема на китайському ринку, який раніше забезпечував понад 18% щорічного зростання з 2019 до 2023 року, негативно впливають на сектор. Швидке зростання ринку за останні п'ять років також створило виклики для брендів, які не встигли адаптувати свої ланцюги постачання та креативні стратегії до нових обсягів виробництва. Як результат, темпи підвищення цін перевищили реальну цінність продукції, зокрема її якість та рівень персоналізації.
Крім того, база клієнтів у сегменті розкоші стає дедалі більш різноманітною, що вимагає індивідуального підходу до кожного сегмента. Наприклад, клієнти з ультрависокими доходами складають лише 2–4% клієнтської бази, але забезпечують 30–40% загального обсягу продажів.
Очікується, що саме ця група стане головним рушієм зростання сектора у 2023–2027 роках, забезпечивши від 65% до 80% загального приросту.
Водночас виробники зіткнуться з низкою викликів: клієнти з високим рівнем доходу все частіше віддають перевагу витратам на домашній декор, подорожі та гостинність, а не на предмети особистого користування. На думку McKinsey, це відображає зміни в їхніх цінностях і пріоритетах, сформованих після пандемії.
Читайте також: ТОП публікацій українських ТРЦ у соцмережах в грудні 2024 року
Щодо перспектив на 2025 рік, глобальна індустрія моди, ймовірно, зосередиться на розширенні ринків Японії, Близького Сходу та Індії. Особливо перспективним вважається індійський ринок, де очікується приріст на рівні 15–20%.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації