З фармвиробників у ритейлери. “Дарниця” запускає мережу закладів “аптека-лікарня” по всій країні

Фармацевтична компанія "Дарниця" відкриє декілька закладів, у яких поєднає формат класичної аптеки із кабінетом лікаря.

Перший має з’явитися у Яремче вже за два місяці, повідомляє Forbes. 

Ідея створити one minute clinic виникла, коли наша команда приїхала допомогти населенню з ліками на деокуповані території Київщини і Харківщини, – каже директорка ради директорів фармацевтичної компанії "Дарниця" Катерина Загорій.

Згодом до гуманітарного пункту роздачі ліків компанія додала лікарів та медсестер і гібридний формат мав неабиякий попит. Тепер "Дарниця" вирішила зробити цей проєкт комерційним і планує відкривати заклади у форматі "аптека-лікарня" по всій країні.

Як це працюватиме?

Пункти one minute clinic від "Дарниці" включатимуть зону продажу ліків та кабінет лікаря. Компанія залучатиме до роботи лікарів загальної практики для первинної консультації, ця послуга буде платною.

У самій аптеці можна буде придбати ліки не лише цього виробника, але асортимент товарів де більш звужений, ніж у звичайних аптеках. Наприклад, він не включатиме такі товари як серветки і памперси.

У той же час в “аптеці-лікарні” можна буде здати аналіз крові, працюватимуть маніпуляційні кабінети.

Перші one minute clinic з’являться у невеликих містах як у вуличних магазинах, так і в ТЦ на площах близько 150 кв. м. Перша аптека-клініка вже готується до відкриття у Яремчі на Івано-Франківщині.

Ще заклад плануємо відкрити на Житомирщині, далі – у Горішних Плавнях на Полтавщині та на Дарниці у Києві, – додає Катерина Загорій.

За словами топ-менеджерки, інвестиції один заклад складають 100 -120 тис. доларів.

Конкуренція з аптечним ритейлом

На думку СЕО мережі аптек "Подорожник" Тараса Коляди, популярність формату "аптеки+лікарні" від "Дарниці" – під питанням, адже в Україні досить висококонкурентний ринок у галузі медицини.

Власник сервісу Liki.ua Юрій Чертков пояснює, що створення такого формату - диверсифікація "Дарниці", коли, наприклад, відпаде залежність продажу ліків від аптечних мереж.

Основна модель заробітку one minute clinic – роздрібний продаж ліків, що виводить "Дарницю" як фармвиробника у висококонкурентний аптечний ритейл. 

Щоби зменшити залежність від аптечних мереж, "Дарниця" має створити приблизно 1000 таких точок, – зазначає власник Liki.ua.

Чертков впевнений, що “Дарниця” має відповідні потужності.

Не новий формат для України

Ще близько 17 років тому “Дарниця” створила проєкт "Лікар в аптеці", суть якого була в тому, що лікар консультує як приймати ліки, які продаються у конкретній аптеці.

Тоді з лікарями “Дарниці” працювали близько 300 аптек у різних мережах і вони користувалися популярністю, однак з кризою 2008-2010 років проєкт закрився.

Читайте також: Одразу три ритейлери потрапили в рейтинг найбільших роботодавців у регіонах України – перелік

Наразі формат one minute clinic в Україні опановує також одна з найбільших аптечних мереж України 9-1-1. У 2022 році вона відкрила свої перші медичні кабінети "Doctor 9-1-1" у Києві та Борисполі. Там можна придбати ліки після консультації лікаря, здати аналізи та пройти діагностику.