Є спільні риси? Чим відрізняються українські покупці JYSK від європейських

Цінова чутливість українського покупця значно вища, ніж у європейського. Український споживач орієнтується на економію та доступність і віддає перевагу товарам, що поєднують привабливий дизайн і функціональність за доступною ціною.

Про це в інтерв’ю LIGA.net розповів Country Director JYSK в Україні Євген Іваниця.

Останні роки спостерігається зростання інтересу до сучасних інтер'єрних рішень. Український споживач досить імпульсивний у рішеннях. Зокрема через економічну нестабільність. Знижки, акції та розпродажі часто є вирішальними в ухваленні рішень. Цінова чутливість у нього значно вища, ніж у європейського. У кризових умовах орієнтується на базові потреби й рішення, що забезпечують комфорт, - каже Іваниця.

Все більш важливими для українців стають соціальні мережі, особливо Tik Tok і Telegram.

Country Director виділив і спільні риси: і європейці, й українці цінують функціональність, доступність і дизайн товарів JYSK.

Виклики в Україні та Європі

Євген Іваниця виділив декілька особливостей українського ринку, які ускладнюють розвиток мережі порівняно з ринками інших європейських країн.

Передусім це безпекові ризики, наприклад  у Харкові, на початку літа робочий час міг складати менше ніж 2 години на день через постійні повітряні тривоги.

Загалом втрати робочого часу ТРЦ через тривоги складають 3-4 робочі дні на місяць у в середньому по країні.

Тобто втрачаємо 13-14% робочого часу у порівнянні з нормальним графіком роботи. Звичайно, це лягає додатковим тягарем на затратну частину. Адже компанія продовжує платити повні оклади працівникам попри те, яка кількість робочих годин була втрачена через тривоги. Я дуже радий, що в жодній іншій із 48 країн, де працює JYSK, зараз немає бойових дій, навіть низької інтенсивності. І ці проблеми не потрібно розв'язувати моїм колегам, - каже топ-менеджер.

Другий виклик - кадровий голод. Так, 70 осіб з колективу JYSK було призвано до лав ЗСУ, повноцінно замінити їх, навіть на короткий проміжок часу, є великим викликом.

Також Іваниця виділяє логістичні проблеми. Півроку кризи на польському кордоні призвели до багатомільйонних втрат для JYSK Україна та змусили шукати нові маршрути.

Усе це вплинуло і на вартість транспортування. Як результат, така стаття витрат як дистрибуція найбільше зросла у 2024 фінансовому році.

Демографічні виклики, військові загрози, еміграція: не лише кількість населення, але й кількість економічно активних людей-покупців скорочується в Україні найбільшими темпами в Європі.

Ну і останні - макроекономічні виклики. За останні 2,5 роки Україна мала найвищий відсоток девальвації та інфляції з усіх країн JYSK. 

Читайте також: Індекс самопочуття ритейлу (RWBI) у вересні 2024 року зріс попри зниження відвідуваності ТЦ

Це призводить до цінового тиску на покупця та, як наслідок, найменшого середнього чека серед європейських країн JYSK. Інша причина цього – рівень доходів і платоспроможність середнього українського покупця, що також поступаються іншим європейським країнам, де працює JYSK.