Як виглядатиме ТЦ «Дитячий світ» після реконструкції
У конкурсі проектів реконструкції фасаду універмагу «Дитячий світ» на Дарниці переміг проект Dmytro Aranchii Architects.
Результати оголосила девелоперська компанія Edelburg Development.
У середині листопада у Києві було підбито підсумки Всеукраїнського архітектурного бліц-конкурсу на кращу архітектурно-просторову композицію реконструкції цілісного майнового комплексу на вул. Малишка, 3 у Дніпровському районі м. Києва.
Журі під головуванням президента Національної Спілки Архітекторів України Олександра Чижевського, що складався з представників НСАУ, генерального директора Edelburg Development та власника будівлі, присудило перемогу проекту, розробленому Дмитром Аранчієм, Владленою Вольгушиною, Анною Сотник та Микитою Солдаткіним.
В основі проекту лягло збереження модерністського фасаду «Дитячого світу». Члени журі у процесі обговорення наголосили на «тактичному підході авторів до існуючої будівлі», а представники замовника відзначили економічну доцільність запропонованих рішень.
«Головна ідея проекту полягає у використанні патерну наявної будівлі, прописаної в умовах конкурсу, та виходу на можливість розширення торгових площ. Адже радянський магазин не пристосований до вимог сучасного торгового центру. Авторська ідея відштовхується від об’ємного модуля анодованого алюмінію.Пропозиція полягає у поєднанні сучасної та історичної будівель за рахунок переходу модуля наявного фасаду на нову будівлю, переходу шляхом так званого градієнта (розтяжки)», — розповів відповідальний секретар конкурсу Олександр Барановський.
Довідка. Універмаг «Дитячий світ» було збудовано за проектом архітекторів Володимира Залуцького та Юрія Бородкіна, відкрився у вересні 1987 року.
Будівлю не внесено до списку пам’яток архітектури періоду радянського модернізму, але на цьому об’єкті вперше у практиці київських будівельників було впроваджено алюмінієві сонцезахисні конструкції на фасадах, які виконують ще й декоративні функції. Споруда універмагу здійснював трест «Київміськбуд-7», алюмінієві конструкції виробляв Броварський завод алюмінієвих будівельних конструкцій.