Як росіяни купують товари західних брендів
Хоча деякі західні бренди офіційно залишили російський ринок, але їхні товари досі можна знайти у країні-агресорці. Наприклад, з-за кордону приїжджають цілі вантажівки з Coca-Cola, російські туристи привозять звідти ж одяг Zara, а місцеві рітейлери перепродають запаси меблів IKEA.
Про це пише британське інформаційне агентство Reuters.
За даними агентства, попри фактичний вихід іноземних компаній з рф, це мало мінімальний вплив на російських споживачів. Хіба що час доставки може бути довшим, а деякі товари дорожчими.
Основна зміна відбулася в маршрутах постачання, але товари досі є доступними, просто потрібно знати, де шукати.
Переважна більшість західних товарів не підпадає під санкції, тож ці транскордонні потоки є законними.
Приклади
Zara закрила, а потім продала 502 російські магазини після початку повномасштабного вторгнення.
Але росіяни повертаються із Мінську з купою речей від брендів Zara, Bershka і Massimo Dutti.
Також громадяни рф активно купують брендовий одяг у Парижі та Дубаї, користуються послугами онлайн-продавців.
Є сторінки в Instagram, Telegram, є дівчата, яких я знаю, які переїхали жити в Європу, або Стамбул, або Дубай. Вони збирають замовлення, скажімо, у Стамбулі, вони беруть 15%-30% (як комісію), потім доставляють їх сюди, і ви платите за доставку, – розповіла Reuters росіянка Альбіна.
На руку російським споживачам зіграли сильний торішній рубль і слабка турецька ліра.
Така динаміка курсу частково спричинила семиразове збільшення поставок із Туреччини CDEK Forward, повідомила директор з маркетингу CDEK Forward Дінара Ісмаїлова.
Крім того росія легалізувала так званий паралельний імпорт і дозволила роздрібним торговцям завозити товари з-за кордону без дозволу власника торгової марки.
Механізми паралельного імпорту були консолідовані та розширені, а це означає, що практично все доступно і буде доступним у майбутньому, — сказав генеральний директор платформи цифрової перевірки Publican Бен Ціон.
На сайтах онлайн-рітейлерів можна знайти широкий асортимент товарів, які мали би бути недоступними росіянами.
Наприклад, Coca-Cola припинила виробництво та продаж напоїв у Росії минулого року, але її продукцію просто імпортували інші компанії.
Представник російської торгової мережі анонімно розповів, що їм вдалося швидко налагодити нові контатк із турецькими, польськими та казахстанськими компаніями.
Читайте також: Логістичний гігант Maersk продав залишки бізнесу в росії