Виплачено менше 40%: українці накопичили вже 1 млрд грн “Нацкешбеку”

За весь час дії урядової програми “Національний кешбек”, тобто з початку вересня до середини січня, українці накопичили вже мільярд гривень кешбеку.

З цієї суми майже 400 мільйонів гривень, накопичених за вересень-листопад, вже перераховано громадянам на картки для виплат, повідомляють в пресслужбі Мінекономіки.

У відомстві нагадали, що кешбек, накопичений за грудень і січень, буде виплачено наприкінці лютого 2025 року.

Програма продовжує демонструвати динаміку зростання — до неї долучається дедалі більше громадян різних вікових груп. Цьому сприяє також активне залучення банків: з моменту запуску програми їхня кількість зросла вдвічі — з 10 до 20. У грудні українці накопичили 436 мільйонів гривень кешбеку, що втричі більше, ніж за попередні три місяці разом узяті. За січень наразі маємо вже понад 170 мільйонів. Виплата кешбеку, накопиченого за грудень і січень, відбудеться наприкінці лютого. Програма діятиме до кінця 2025 року, — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За даними Мінекономіки, наразі активними користувачами програми є майже 4,7 млн українців. Ключові показники “Нацкешбеку” станом на 16 січня 2025 року наступні:

  • 1 млрд накопиченого кешбеку;
  • 388,4 млн виплаченого кешбеку;
  • 4,7 млн активних користувачів;
  • 65% — жінки, 35% — чоловіки.;
  • 20 банків долучилися до програми;
  • 1672 виробників;
  • кешбек доступний на 355 443 товарів.

Перегляд програми "Нацкешбеку"

Міністерство економіки може переглянути умови програми "Національний кешбек" і виділити пріоритетні категорії товарів, де це буде більш ефективно для імпортозаміщення.

Таке припущення висловив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа.

Діємо обережно, щоб не порушувати зобов'язання перед міжнародними партнерами щодо недискримінації. Хоча пояснюємо європейським партнерам, що це захід підтримки населення і виробників у воєнних умовах, - сказав він.

Читайте також: Гетманцев подав законопроєкти про оподаткування дешевих товарів з іноземних маркетплейсів

За словами Телюпи, якби український бізнес мав би такі самі кредитні умови і доступ до ринків, як європейські компанії, можна було б обійтися без програм держпідтримки.