Володимир Матвійчук, MultiCook: про конфлікти в “Галі Балуваній”, рішення вийти з бізнесу та інше
У лютому 2025 року співзасновник мережі магазинів "Галя Балувана" Володимир Матвійчук оголосив про свій вихід із торгової марки. Разом із Аллою та Олександром Телігами вони заснували мережу у 2018 році та керували нею протягом семи років.
Володимир Матвійчук в інтервʼю Delo.ua розповів чому вийшов із відомої мережі, як працюватимуть магазини під новим брендом та чим вони відрізнятимуться. Українська Рада Торгових Центрів у своєму матеріалі пропонує найцікавіше.
Про перші конфлікти
Як зазначив Матвійчук, перший серйозний конфлікт між засновниками виник ще наприкінці 2021 року, коли Олександр та Алла відкрили заклад “Весела Пані” в Польщі, хоча співвласники спочатку домовлялися не запускати подібні проєкти окремо.
Донька партнерів використала наші технологічні карти, калькуляції – усе, на чому будувалася мережа, без узгодження зі мною. Звісно, мене це обурило. Тоді обійшлося лише поділом спільних магазинів у Луцьку: ми провели інвентаризацію, і у мене залишилися – 10 торгових точок, в управління Теліг відійшло – 4, – додав Володимир.
Згодом почався судовий спір за права на промисловий зразок вивіски “Галя Балувана”, яка була запатентована на Володимира.
Але раптом отримую лист – Олександр Теліга подав на мене до суду, навіть не зателефонувавши. Це мене реально шокувало. Врешті-решт, його внесли в реєстрацію патенту, і конфлікт тимчасово вщух, - сказав Матвійчук.
Про рішення припинити співпрацю
У 2022 році Володимир Матвійчук зайшов зі своєю франшизою MultiCook на польський ринок і фактично склав конкуренцію Телігам.
Було дуже некомфортно працювати впродовж цих 3 років, коли всередині мережі ми ще партнери, а за кордоном – конкуренти. Тож ми дійшли висновку: бренд “Галя Балувана” потрібно або продати, або викупити один у одного. І в лютому 2025 року я вирішив остаточно вийти з ТМ “Галя Балувана”, - зазначив Володимир.
У скільки оцінюється бізнес ТМ "Галя балувана", враховуючи прибутки від роялті, продажу франшиз та інших джерел доходу Матвійчук не розповів. Він зазначив що це комерційна таємниця. Наразі, за його словами, триває передача прав. Договір купівлі-продажу ще не закритий – це відбудеться після повної оплати.
У мене є різні бізнеси, ця інвестиція повністю піде на їх розвиток саме тут, в Україні, - сказав Матвійчук.
Він зазначив, що давно мріяв про те, щоб MultiCook зʼявився на українському ринку.
Я сам його намалював, сам створив промисловий зразок і придумав назву, щоб була читабельною в усьому світі, - додав Матвійчук.
Що ж стосується тих 13 магазинів “Галя Балувана”, що залишилися у власності Володимира, то зараз вони проходять ребрендинг на MultiCook, а разом із ним стартує продаж франшизи цього бренду в Україні. У пріоритеті наразі масштабувати власні магазини у Львові.
Про відмінності "MultiCook" від "Галі Балуваної"
За словами Матвійчука, якщо філософія попереднього бренда була – готуємо як жінка вдома, то MultiCook стане більш універсальним і поєднуватиме страви домашнього приготування, ресторанного формату та продукти для сегмента HoReCa (готелі, ресторани, кафе).
Один із нових напрямків – Multibar, який поєднуватиме магазин і заклад швидкого харчування, де можна і перекусити, і взяти їжу з собою.
Щодо розвитку MultiCook та Gabar в Україні, ми плануємо працювати як з новими партнерами, так і з тими, хто вже розвивав "Галю Балувану" і готовий працювати одразу в двох мережах. Інвестиція в заклад з виробництвом та магазином становить 30-50 тис. євро, - зазначив Матвійчук.
Він додав, що на сьогодні вже є близько 10 франчайзі із попередньої мережі, з якими готуються підписувати договори, а також ще близько 10 нових підприємців зацікавлені у співпраці. На сьогодні вже продано 7 франшиз новим партнерам, і переговори з потенційними партнерами тривають. Більшість з них – із Центральної та Західної України.
Про цілі на 2025 рік
Щодо MultiCook, то ціль Матвійчука – до кінця 2025 року розширити мережу до 100 магазинів – власних і франчайзингових.
Однак ця цифра може бути навіть більшою, оскільки багато моїх партнерів із попередньої мережі "Галя Балувана" розуміють, що ребрендинг – це можливість оновитися та вийти на новий рівень. Я впевнений, що з часом вони приєднаються до MultiCook та допоможуть нам швидко масштабувати бренд, - сказав Володимир.
Читайте також: Алла Теліга, “Галя Балувана”: про майбутнє франшизи, конкуренцію з Multi Cook та інше
Він додав, що наразі магазини генерують понад 200 тис. грн прибутку на місяць, тож він очікує на активний інтерес з боку нових партнерів.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації