Від Nike до Marks & Spencer. Криза у Червоному морі може вдарити по прибутках світових ритейлерів

Криза, спричинена атаками хуситів у Червоному морі, впливає на морські поставки абсолютно всіх товарів. Тож коли зростаючі витрати і напруга в ланцюжках поставок позначаться у звітах про прибутки компаній - це лише питання часу.

Наразі щонайменше 2300 кораблів використовують тривалі та дорогі маршрути, щоб уникнути атак хуситів у Червоному морі, через яке зазвичай проходить понад 12% світової морської торгівлі.

Для багатьох європейських компаній, зокрема ритейлерів, це збільшує час доставки, підвищує витрати на страхування та фрахт. Це, у свою чергу, змушує переглянути оцінки прибутків компаній на наступний рік.

Удар по ритейлу

Британські мережеві ритейлери Tesco, Marks & Spencer Group та Next заявили про ризик підвищення цін для споживачів.

За словами аналітика RBC Capital Markets Річарда Чемберлена, бренди одягу Primark та Hennes & Mauritz сильно залежать від обсягів морських перевезень, натомість власник Zara Inditex SA вдається здебільшого до постачань з прилеглих країн.

Британський виробник Next, що створює більшу частину одягу та товарів для дому в Азії, одним з перших серед ритейлерів попередив про ризики зниження прибутку.

Читайте також: Удар по ритейлерам та виробникам: криза у Червоному морі може вплинути на поставки продуктів в усьому світі

Також існують високі ризики для французького меблевого ритейлера Maisons du Monde, який отримує близько 75% своєї продукції з Азії і близько 90% цього обсягу доставляється морськими шляхами.

Тривалі перебої постачання можуть позначитися і на виробниках спортивних товарів, зокрема Nike, Adidas та Capri Holdings.

Bloomberg