Від H&M до Zara. Заворушення у Бангладеш можуть вплинути на топових фешн-ритейлерів
Заворушення у Республіці Бангладеш можуть торкнутися найбільших світових ритейлерів одягу та взуття, від H&M до Zara.
Як повідомляє британська агенція Reuters, швейні фабрики у країні закрилися на невизначений термін, а на них відшивався одяг для багатьох компаній. Це може вплинути на затримки у поставках під час святкового сезону.
За даними Асоціації виробників і експортерів одягу Бангладеш (BGMEA), на галузь готового одягу припадає 83% загальних доходів країни від експорту.
Згідно з інформацією Світової організації торгівлі, Бангладеш був третім за величиною експортером одягу у світі минулого року після Китаю та Європейського Союзу, експортувавши одягу на 38,4 мільярдів доларів.
Шведський мас-маркет гігант H&M працював приблизно з 1000 фабриками Бангладеш, а Zara, що входить до іспанської групи Inditex, мала в країні 12 виробничих кластерів.
Власник бренду Uniqlo – японська компанія Fast Fashion працює у 29 фабриках у Бангладеш. Також політична ситуація може вплинути на американську VF Corporation, що володіє Vans та The North Face, і має 49 фабрик у країні.
У виробника джинсового одягу Levi Strauss у країні налічується 33 об'єкти. Також в республіці виробляється одяг берндів Calvin Klein, Wrangler, Marks & Spencer, Hugo Boss та ін.
*Довідка
Влітку 2024 року в Бангладеші пройшли тривалі студентські протести, які почались як мирні протести в університетських містечках, але переросли в сутички між протестувальниками та силами безпеки.
Заворушення спалахнули через повернення квот на робочі місця. Ще шість років тому уряд країни скасував систему, за якою 30% посад у держсекторі резервували для сімей тих, хто боровся за незалежність від Пакистану. Однак у червні 2024-го її повернули, а після смертельних протестів Верховний суд Бангладеш скасував більшість квот: 93% державних вакансій будуть відкриті для кандидатів за заслугами.
Втім, на початку серпня демонстрації відновилися і набули антиурядового харакетеру. Їхні учасники вимагали вимагали відставки прем'єрки Шейх Хасіни після новини про те, що на липневих протестах загинули близько 200 людей.
Читайте також: Adidas нарощує продажі завдяки “футбольній лихоманці”
5 серпня прем’єр-міністерка все ж пішла у відставку та втекла з країни, а президент Бангладеш Мохаммед Шахабуддін наступного дня розпустив парламент, щоб сформувати тимчасовий.