Vičiūnai Group влітку остаточно залишить російський ринок

«Вичюнай груп», литовський виробник продуктів із сурімі, рибної продукції та хлібобулочних виробів, завершить вихід із російського ринку влітку 2022 року.

Завершення роботи проводитиметься шляхом продажу бізнесу іноземному чи місцевому інвестору. Прискоренням продажу займається міжнародна аудиторська група Ernst & Young (EY).

«Вічунай груп» безперечно підтримує боротьбу за свободу, має твердий намір і неодноразово публічно підтверджувала своє рішення повністю піти з ринку росії. Це рішення та його стратегія послідовно реалізуються на щоденній основі. Це єдиний раціональний та юридично правильний спосіб повністю залишити країну-агресора», — коментує член правління «Вічунай груп» Дайнюс Матіошайтіс.

Нині перелік потенційних покупців активів «Вичюнай груп» у росії налічує понад 30 компаній з усього світу. Інтерес виявили компанії з росії, Китаю, Таїланду, В’єтнаму, Індії, Південної Кореї та кількох країн Близького Сходу, а також Європи.

viciunai7 | 2

Читайте також: Французький люксовий бренд Jacquemus відмовився від постачання до росії

Завод «Вічунай груп» у Радянську (Калінінградська область) досі функціонує через специфіку роботи харчової галузі. Сировина, яка використовується для виробництва продукції з сурімі, заздалегідь закуповується у замороженому вигляді та у великих кількостях, адже постачання безпосередньо залежить від сезону риболовлі. Зазвичай купується така кількість сировини, яка потрібна приблизно для піврічного виробництва, як це було зроблено на початку 2022 року. В даний час все виробництво в росії здійснюється з сировини, яку завод має на своїх складах. Нова сировина не закуповується; понад 200 морських контейнерів із сировиною було повернуто постачальникам на початку російської агресії. Отже, виробництво автоматично зупиниться, коли закінчиться наявна сировина.

«У росії працювали тисячі західних компаній, які нині вирішують подібні проблеми, як і «Вичюнай груп». Багато хто, особливо з виробничими потужностями, на цей час просто припинив роботу і чекає. «Вічунай груп» твердо налаштована повністю вийти з російського ринку та спрямувати розвиток свого бізнесу на Захід. Ми не змінюємо своєї позиції і послідовно дотримуємося стратегічного плану виходу з ринку росії», – уточнює Дайнюс Матіошайтіс.

Серед партнерів «Вічунай груп» відсутні юридичні та фізичні особи, які перебувають під санкціями ЄС, США та інших провідних держав. Втім, компанія не може контролювати, як і де її продукція поширюється оптовими продавцями чи клієнтами HORECA у великих містах росії.

«Вичюнай груп», що працює в Україні, з самого початку війни підтримує країну в контексті російської агресії. Обсяг допомоги перевищує 0,7 млн. євро. Підприємства групи також надають у користування свою важку техніку та харчові продукти. У Литві компанія займається розміщенням та харчуванням біженців, а також надає їм робочі місця.

Крім того, через війну в Україні «Вічунай груп» втратила свій логістичний склад, який повністю згорів після обстрілу російської артилерії. Продукція, яка до цього зберігалася на складі, передавалася підрозділам ЗСУ та ТРО.

Джерело