Верховна Рада ухвалила закон про електронну акцизну марку – що він передбачає

Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила проєкт закону № 8287, який передбачає запровадження в Україні електронної марки акцизного податку з 1 січня 2026 року.

Віцепремʼєр Михайло Федоров назвав закон про “єАкциз” “топовим антикорупційним проєктом”. “За” проголосували 252 народних депутати.

Закон дасть змогу відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника/імпортера до кінцевого споживача.

Також електронний акциз дозволить контролювати повноту та своєчасність оплати акцизного податку за вказані товари.

Ідентифікувати продукцію та перевірити легальність її походження зможе кожен охочий.

За словами нардепа Ярослава Железняка, впровадження «Електронної системи обігу підакцизних товарів» забезпечить електронну взаємодію між державними органами та субʼєктами господарювання, зробить її простішою.

Зазначається, що система ще на етапі замовлення розрахує та виставить рахунок в частині сум акцизного податку за замовлені марки. Спеціальну електронну марку матимуть і товари для магазинів безмитної торгівлі Duty Free.

Спрощення виробництва

У четвер, 29 червня, нардепи також ухвалили законопроєкт №5762, який спрощує умови виробництва дистилятів суб'єктами малого підприємництва. 

Він зменшує вартість ліцензії на оптову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів з 500 тис. грн до 30 тис. грн.

Документ має привести українське законодавство у сфері виробництва та обігу спиртних напоїв та дистилятів у відповідність до вимог законодавства ЄС, каже голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев.

Читайте також: Fozzy Group, Ірина Дячук: як підвищення ставок інтерчейндж вдарить по кінцевим споживачам

Також закон зобов'язує малих виробників дистилятів подавати звіт про обсяги виробленої та реалізованої продукції щоквартально замість щомісяця. Штраф за неподання чи неправильне подання такої звітності зменшується з 17,5 тис. грн до 1020 грн.

Ярослав Железняк