В Україні з’являються перші REIT-фонди: як може змінитись ринок комерційної нерухомості

З початку 2023 року в Україні почали з’являтися REIT-фонди (фонди інвестування у нерухомість). Їхня діяльність спрямована на вкладення коштів в будівництво комерційної нерухомості, здатної приносити постійний прибуток у майбутньому.

Про те, як REIT-фонди можуть вплинути на вітчизняний ринок нерухомості, розповів співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов. УРТЦ пропонує найцікавіше з його коментаря.

Поштовх до розвитку

За словами Семенцова, сьогодні такі фонди допомагають зберігати та примножати заощадження, а після війни можуть стати потужним поштовхом для розвитку ринку нерухомості.

Експерт пояснює, що REIT-фонди вкладають зібрані кошти інвесторів в об’єкти нерухомості, які дають постійний дохід. Переважно це комерційні об’єкти, що здаються в оренду.

У 2023 році дохід гривневих депозитів з урахуванням інфляції не перевищить 6%, а валютних депозитів — до 3%. З цих доходів доведеться віддати 19,5% — 18% податку на доходи фізосіб та 1,5 військового збору. Із вкладень у REIT -фонди доведеться віддати — 9% податку на дивіденди, 1,5% військового збору та винагороду фонду у розмірі до 1-1,5%. Тобто інвестор втратить у вигляді податків і комісії лише 11-12% від гривневого вкладу, — пояснив Володимир Семенцов.

Читайте також: Знижки, персональний підхід та ротації. Як війна змінила співпрацю ТРЦ з орендарями

На його думку, протягом 2-3 років після перемоги, в Україні з’являться REIT-фонди, які стануть каталізаторами зростання ринку комерційної нерухомості. Також на вітчизняний ринок можуть вийти і міжнародні REIT-фонди.

Телеграф