Уряд вирішив закрити список міжнародних спонсорів війни від НАЗК

Кабінет міністрів вирішив закрити реєстр "міжнародних спонсорів війни", який вело Національне агентство з питань запобігання корупції.

Про це повідомляється на сайті уряду, питання обговорювали 19 березня на розширеному засіданні Кабміну в присутності секретаря РНБО, голови СБУ, генерального прокурора та голови НАЗК.

У Міністерстві закордонних справ поскаржились, що отримують численні звернення від представників дипломатичного корпусу країн-партнерів з приводу відсутності нормативної бази для існування списку.

За інформацією МЗС, перелік негативно впливає на ухвалення важливих для України рішень.

У Мін’юсті наголосили, що поширювати від імені держави таку інформацію без врегулювання на законодавчому рівні - неприпустимо, а у РНБО додали, що уся інформація щодо санкцій тепер міститься у Державному реєстрі санкцій, тому необхідності в додаткових інституціях немає.

У НАЗК також погодились з тим, що існує питання щодо подальшого існування та функціонування списку.

Відтепер, за рішенням Кабміну, всю інформацію зі сторінки "Міжнародні спонсори війни" передадуть до міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики, яка розгляне наявність підстав для застосування санкцій РНБО.

Сторінка "Міжнародні спонсори війни" буде автоматично переадресовувати на вебсайт Державного реєстру санкцій.

*Довідка

До цього до переліку спонсорів війни було внесено чимало міжнародних ритейлерів, найбільші серед них - французькі мережі Auchan та Leroy Merlin, німецька Metro Kesh and Carry та китайський онлайн-гігант Aliexpress.

Читайте також: Україна намагається зареєструвати легендарну фразу про російський корабель як торговельну марку

До списку потрапили і світові виробники продуктів повсякденного вжитку, які можна побачити на полицях супермаркету, це британська Unilever, французька Danone, швейцарська Nestle, американські PepsiCo та Mondelez International.

Кабмін