Український бренд в Європі: ANDRE TAN націлився на розширення мережі за кордоном

Модельєр і засновник однойменної мережі магазинів Андре Тан за 25 років в українській фешн-індустрії побудував власну франчайзингову мережу і тепер наважився на міжнародну експансію. 

Про відкриття магазинів за кордоном та плани на 2025 рік Андре Тан та Сергій Пастухов, маркетинг-директор мережі магазинів Andre Tan, розповіли у коментарі Forbes.

Одна з цілей – українська жіноча спільнота

Почали міжнародну експансію, щоб розвинути українське жіноче комʼюніті в Європі, – повідомляє маркетинг-директор мережі магазинів Andre Tan Сергій Пастухов. 

За його словами, створення комʼюніті – це зустріч зі стилістами, інфлюенсерами та іншими спікерами, які діляться з клієнтками Andre Tan корисною інформацією.

Компанія розраховує, що половину покупок у Польщі робитимуть українки, половину – польки. Перший магазин вже відкрився у ТЦ Westfield Mokotów у Варшаві.

Ми хотіли відкритися тільки там, але цей ТРЦ нас не хотів, – зауважує Андре Тан. – Переконали репутацією. Зокрема, згадали, що наші речі носять на показах у Парижі.

Як зазначив Пастухов, не називаючи точної цифри, інвестиції у перший польський магазин складають більше ніж 50 000 євро. Він додав, що усі європейські магазини будуть витримані у рамках 100 кв.м. 

Другий польський магазин у Щецині по франшизі відкрила українка, яка проживає у Польщі.

Які умови франшизи? В залежності від країни відкриття магазину в Європі коштує від 60 000 євро, термін окупності – від десяти місяців. Франшиза буде доступна українцям і місцевим підприємцям, – каже Пастухов.

За його словами, при виході на польський ринок Andre Tan зіткнувся з проблемами, оскільки законодавчі вимоги до стандартів продукції, сертифікації та контрактів значно складніші, ніж в Україні, а усі узгодження, повʼязані з ремонтом, триваліші. Також відрізняються вподобання європейок: вони більш консервативні, не звиклі до яскравих кольорів. 

Виторг мережі магазинів у 2024 році сягнув 124 млн грн. До кінця 2025 року бренд планує мати за кордоном п`ять магазинів – у Польщі, Німеччині та Молдові. Для керування “закордонною” частиною мережі у планах – відкрити офіс у Польщі. Проте шити одяг будуть на українському виробництві. 

Моя мрія, щоб виторг із закордонних магазинів сягав частки у 20% з нашого загального виторгу, – каже Андре Тан.

“Польща – тестовий майданчик”

Ціни у Польщі планують тримати на низькому рівні, а сам бренд націлений на всі вікові категорії жінок. 

У Польщі ми не конкуруватимемо з мережами мас-маркету типу Inditex і LPP, – запевняє Пастухов. 

З ним погоджується засновник “Асоціації ритейлерів України” Андрій Жук. За його словами, у Польщі дуже потужні гравці – LPP, ритейлер з продажу взуття ССС. Конкурувати з ними важко, бо вони зайняли більшість кращих місць у ТРЦ, але можливо. Поляки тяжіють до тих брендів, якими користуються вже багато років і до яких звикли. 

Він вважає, що для того щоб втриматися на польському ринку, потрібно якісно відрізнятися від місцевих гравців – умовно, запропонувати те, чого ще немає там. 

Це підтверджує  засновниця бренду Gasanova Ельвіра Гасанова, яка відкрила в 2022 році магазин у Варшаві. 

Польський клієнт цінує якість, мінімалізм із нотками елегантності, унікальність речей. Вихід на польський ринок допоміг бренду розширити аудиторію, зміцнити репутацію як міжнародного гравця, збільшити обсяги продажів, – каже Гасанова.

Читайте також: Український бренд Guzema анонсував першу міжнародну колаборацію

За її словами, Польща стала своєрідним тестовим майданчиком перед подальшою експансією в інші країни Європейського Союзу.