Український бізнес знизив оцінку системи оподаткування у 2024 році – опитування
Більше третини українських компаній (36%) вважають, що поточний податковий режим заважає їхньому розвитку та залученню інвестицій.
Про це свідчать результати щорічного дослідження Європейської Бізнес Асоціації "Податковий індекс". Індекс складається з чотирьох рівнозначних компонентів: якість податкового законодавства; обтяжливість/легкість адміністрування податків; фіскальний тиск; якість податкового обслуговування.
59% бізнесів оцінили поточний податковий режим в Україні як задовільний, 5% – такий, що сприяє розвитку бізнесу.
Загальна інтегральна оцінка "Податкового індексу" знизилася до 2,64 бала з 5 можливих і продовжує перебувати у негативній площині. Минулого року показник був вищим і сягав 2,85 бала. Лише один раз, у 2021-му, оцінка системи оподаткування досягала нейтрального показника.
На жаль, оцінка системи оподаткування лише один раз, у 2021 році, досягала нейтрального показника. Дослідження за усі інші роки свідчили про негативну оцінку бізнесом стану справ у оподаткуванні. Антилідерами були і залишаються якість податкового законодавства та складність адміністрування. Гадаємо, що виправлення стану справ за цими напрямками до снаги відповідним державним органам і має стати для них пріоритетом. Бізнес та громадськість будуть раді сприяти цій діяльності, - коментує Наталія Артемчук, менеджерка Податкового та Митного комітетів Європейської Бізнес Асоціації.
Найнижчу оцінку, як і у 2023 році, отримала якість податкового законодавства. 52% вважають її задовільною, а частка тих, хто вважає податкове законодавство неякісним, зросла з 39% до 43%.
Найбільше на негативне сприйняття впливають часті зміни, позитивні положення, складність і неоднозначність законодавчих норм.
Процедуру адміністрування податків і складання звітності 44% респондентів назвали складною, ще 41% оцінив її задовільно, і лише 15% вважають її простою (порівняно з 17% у 2023 році). Основними проблемами респонденти вважають витрати часу на підготовку звітності і сплату податків, поспішне введення нових правил, недостатність часу на адаптацію до них і їхня незручність.
Оцінка якості податкового обслуговування також зменшилася: лише 20% задоволені ним (у 2023 році було 31%), тоді як 37% висловили незадоволення (проти 21% у попередньому році). Ще 43% вважають його якість задовільною.
Читайте також: Індекс самопочуття ритейлу (RWBI) різко обвалився на тлі великої кількості тривог у листопаді
Також респонденти відзначили посилення фіскального тиску на бізнеc порівняно з минулим роком. Лише 7% опитаних заявили, що не зазнали жодного тиску в 2024 році, а 14% відчули його мінімально. Водночас 41% повідомили про значний тиск.
З усіх компонентів індексу саме оцінка фіскального тиску показала найбільше падіння з 3,07 до 2,7 бала.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації