Українська Рада Торгових Центрів виступає за якнайшвидше зняття обмежень з торгівельної нерухомості у Києві
Незважаючи на заяви Уряду про зняття обмежень із торговельної нерухомості 11 травня, розпорядження Виконкому Київської Ради від 04.05.2020 р. не знімає обмежень з роботи окремих магазинів та торгових центрів, але дозволяє роботу продовольчих ринків та господарських магазинів.
У такому рішенні ми бачимо дискримінацію торговельної нерухомості та непродуктового ритейлу, які сьогодні продовжують залишатися серед найбільш постраждалих від карантину галузей. Будівельні гіпермаркети та базари не є безпечнішими з погляду поширення інфекції. Більше того, ми вважаємо, що торгові центри краще підготовлені технічно, краще контролюються та обслуговуються. І найголовніше - щільність одноразового перебування людей у торгових центрах - нижча, ніж в магазинах, що окремо стоять, або на ринках, а чисельність відвідувачів можна легко контролювати за допомогою автоматичних систем.
Заявлена максимальна щільність перебування людей – 1 особа на 10 кв. м у дозволених об'єктах, для торговельного центру не критична. Навіть у години пік, у найуспішніших столичних ТРЦ, щільність відвідувачів становить 1 особу на 15 кв. м загальної площі. Існує хибна думка, що торгові центри – це великий бізнес, обмеження з якого можна знімати в останню чергу. Але закриття ТЦ – це насамперед удар по малому та середньому бізнесу, який складає до 90% орендарів ТЦ.
Обмеження з роботи торгових центрів вже знято у країнах, де епідеміологічна ситуація складніша, ніж в Україні. Наприклад, у Польщі, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії та інших торгові центри вже розпочали свою роботу або почнуть 11 травня, поряд з окремими магазинами.
Продовження дій обмежень у Києві ставлять під удар нормальну роботу після закінчення карантину. Це може спричинити ще більше банкрутств, неплатежів, судові процеси, заморозити будівництво нових проектів і, як наслідок, призвести до ще більшого погіршення ситуації.
Галузь торгової нерухомості є важливою частиною інфраструктури та економіки Києва. На сьогоднішній день у Києві працює понад 70 торгових центрів. Вони працюють понад 7,5 тис. торгових точок різного формату. Лише цей сектор торговельної нерухомості забезпечує робочими місцями близько 150 тисяч осіб. Товарообіг торгових центрів, за нашими оцінками, становить приблизно 50% офіційного роздрібного товарообігу Києва.
У девелопмент торгових центрів столиці вкладаються значні інвестиції. Очікується, що лише найближчого року у Києві обсяг торгових площ може збільшитися на 500 тис. кв. м. Заморозка цих проектів негативно позначиться на роботі будівельної галузі. А, як відомо, 1 робоче місце у будівництві створює ще 6 робочих місць у суміжних галузях.
Українська Рада Торгових Центрів представлятиме країну у Міжнародній Раді Торгових Центрів (ICSC) та Європейській Раді Торгових Просторів (ECSP). УСТЦ об'єднує компанії, що володіють торговельною нерухомістю, а також підприємства, пов'язані з розвитком, будівництвом та обслуговуванням торгових центрів. Ми є неприбутковою організацією, що займається розвитком галузі, яка дає робочі місця, інвестиції в економіку країни, створює сучасну інфраструктуру торгівлі, послуг, дозвілля та унікальний споживчий досвід.
Раніше УРТЦ пропонувала комплекс заходів щодо боротьби з інфекцією у торгових центрах.