Українська Рада Торгових Центрів наполягає на відкритті ТЦ/ТРЦ у столиці
З 11 травня уряд України послабить низку обмежень, запроваджених у рамках боротьби з коронавірусом. Зокрема, буде дозволено роботу непродовольчих магазинів, у тому числі магазинів, розташованих у торгових центрах.
«Ми вітаємо рішення уряду не розділяти окремі магазини та торгові центри і зняти обмеження з роботи всіх непродовольчих магазинів, незалежно від розміру та розташування. Це правильне, виважене рішення, до якого в результаті прийшло багато європейських країн», – каже Володимир Тимочко, голова Консультативної ради при Українській Раді Торгових Центрів (УРТЦ).
Так, обмеження вже знято з роботи торгових центрів у країнах, де епідеміологічна ситуація складніша, ніж в Україні. Наприклад, у Польщі, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії та інших торгові центри вже розпочали свою роботу або почнуть 11 травня, поряд з окремими магазинами.
Водночас в Україні місцева влада може встановлювати свої обмеження. Незважаючи на рішення уряду про зняття обмежень з торговельної нерухомості 11 травня, столичні ТЦ/ТРЦ не мають права відновити роботу, оскільки чинним залишається розпорядження виконкому Київської ради від 4 травня 2020 року, згідно з яким продовжує діяти заборона на роботу окремих магазинів та торгових центрів. . При цьому у місті дозволено роботу продовольчих ринків та господарських магазинів.
У такому рішенні в УРТЦ бачать дискримінацію торгової нерухомості та непродуктового рітейлу, які сьогодні продовжують залишатися серед найбільш постраждалих від карантину галузей.
В УРТЦ заявляють, що продовження дії обмежень у Києві ставить під удар нормальну роботу після закінчення карантину. Це може спричинити ще більше банкрутств, неплатежів, судові процеси, заморозити будівництво нових проектів і, як наслідок, призвести до ще більшого погіршення ситуації.
На сьогоднішній день у Києві представлено понад 70 торгових центрів. Вони розташовано понад 7 500 торгових точок різного формату. Лише цей сектор торговельної нерухомості забезпечує робочими місцями близько 150 тисяч осіб. Товарообіг торгових центрів, за оцінками УРТЦ, становить приблизно 50% від офіційного роздрібного товарообігу Києва.
«Найактуальнішим питанням для нашої організації є якнайшвидше зняття обмежень із торговельної нерухомості. Ми наголошуємо на важливості дотримання необхідних заходів щодо протидії поширенню інфекції. Торгові центри краще підготовлені технічно, краще контролюються та обслуговуються. У сучасних ТЦ за допомогою автоматичних систем можна контролювати кількість відвідувачів, архітектура дозволяє дотримуватись безпечної дистанції, керуючі компанії можуть контролювати профілактичні заходи, технічно торгові центри підготовлені до того, щоб мінімізувати ризики поширення інфекції», – коментує Максим Гаврюшин, голова УРТЦ.