Українці майже не змінили оцінку власного добробуту попри зниження доходів – КМІС

Українці майже не змінили самооцінку власного добробуту попри об’єктивне зниження доходів.

Про це свідчить соціологічне опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 26 травня по 5 червня. Причиною такого явища є те, що громадяни значно знизили свої матеріальні запити після початку повномасштабної війни.

Незважаючи на об'єктивне зниження доходів двох третин населення України, самооцінки добробуту майже не змінилися, бо запити людей під час війни суттєво знизилися, вони частіше задовольняються тим, що мають, та вважають, що їм вистачає на їжу або одяг навіть за суттєвого зниження доходів, - йдеться у дослідженні.

Як українці оцінили свій добробут?

Частка респондентів, які оцінили свій добробут як "високий" до повномасштабної війни становила 22%, потім знизилась до 16-17%, а у травні 2023-го повернулася до рівня 23%.

Кількість українців із "середнім" рівнем добробуту з лютого 2022-го до травня 2023-го була досить стабільною, коливалася на рівні 35-36%.

А частка опитаних, що оцінювали своє матеріальне становище як "дуже низьке", становила 9% до вторгнення, а у травні 2023-го таких було 7%. Ще 33% респондентів оцінили свій добробут як "низький".

У дослідженні зазначається, що об’єктивно фінансове становище українців під час широкомасштабної війни дуже погіршилось. Дохід знизився у 64% громадян, 27% через вторгнення втратили роботу. Також є категорія громадян, які втратили майно та житло.

Читайте також: Ціни доведеться підіймати: як ритейлери та виробники реагують на зростання тарифів

Трохи краще свій добробут оцінюють:

  • молодь (18-29 років);
  • люди з вищою освітою;
  • чоловіки;
  • жителі великих міст;
  • жителі західних областей України.

Різниця між ВПО та рештою українців в цьому плані несуттєва.

КМІС