Удар по ритейлерам та виробникам: криза у Червоному морі може вплинути на поставки продуктів в усьому світі

Криза у Червоному морі, яка спричиняє перебої у доставці, може загрожувати зростанням цін та псуванням продуктів харчування.

Це може зупинити уповільнення глобальної інфляції та вплинути на постачання продовольства по всьому світу, кажуть аналітики.

Це стосується багатьох груп товарів, від кави до фруктів. Торгові судна з продовольством намагаються уникають атак хуситів на ключовому водному шляху і змушені плисти довшим і дорожчим маршрутом.

Однак на відміну від газу чи нафти, для продуктів харчування тривалі терміни доставки можуть бути небезпечними. Частина товару просто зіпсується і його неможливо буде продати.

Так, італійські експортери побоюються псування в дорозі ківі та цитрусових, китайський імбир може подорожчати, а африканська кава суттєво затримується в дорозі.

Якщо логістичні збої посиляться, це може зупинити падіння цін на продукти, аналітики вважають, що це є нагадуванням про те, наскільки крихкими насправді можуть бути ланцюжки постачання продовольства.

Тут усі у програші, – сказав керівний директор Euro Fruits, великого експортера індійського винограду Нітін Агравал.

Вплив на виробників та ритейлерів

За даними Європейської асоціації свіжих продуктів Freshfel, ЄС цілковито покладається на Індію у виробництві приблизно сьомої частини свого столового винограду та понад 35% на піку врожаю.

У той же час італійські експортери, які продають сільськогосподарську продукцію до Азії на суму близько 4,4 млрд доларів, стурбовані тим, що у разі постачання вантажів через Африку, вони зіпсуються. Також це може підняти вартість фруктів, таких як яблука, ківі та цитрусові.

Атаки хуситів є проблемою і для фермерів, яким доведеться знизити ціни, аби компенсувати вищі витрати на доставку.

Читайте також: Мережа MultiCook від “Галі Балуваної” планує масштабну експансію в США – деталі

За даними організації CELCAA, яка представляє торговців агропродовольчою продукцією, проблеми на Червоному морі викликають стурбованість щодо європейського експорту таких продуктів, як свинина, молочні продукти та вино, а також імпорту чаю, спецій та птиці. 

Британський продуктовий гігант Tesco Plc вже попередив, що перебої в ланцюжках доставки можуть призвести до інфляції на деякі товари.

Bloomberg