“У мене немає таких грошей”: власник Inzhur про купівлю Ocean Plaza, залучення інвесторів та перспективи ТРЦ

Андрій Журжій, власник REIT-компанії Inzhur, декларує приватизацію Житнього ринку та ТРЦ Ocean Plaza завдяки зібраним з інвесторів коштам. Інвесторам обіцяють дохід 20% річних, хоча, за словами Журжія, грошей на купівлю тієї самої Ocean Plaza у фонду ще немає.

В інтерв’ю LIGA.net Андрій Журжій розповів про пошук грошей для приватизації Ocean Plaza.

Ocean Plaza є потужним об'єктом, який щороку приносив своїм власникам понад 30 мільйонів доларів. Проте коли Фонд держмайна у 2023-2024 роках вирішив, що торговельний центр потрібно терміново продати, раптом ситуація змінилася. 

Щойно держава націоналізувала право вимоги за кредитом, продаж відклався. А щоб відкрити рішення про націоналізацію, достатньо подивитися на лист контррозвідки, де чітко зазначено, що контроль над ТРЦ здійснюється через кредитний договір. Тобто корпоративні права ТОВ були фіктивними, "порожніми", - каже Андрій Журжій.

Він додає, що, фактично, коли держава націоналізувала понад 66% корпоративних прав, вона націоналізувала 0%. І це рішення навіть ніхто не оскаржував.

Коли нам вдалося переконати державу націоналізувати саме право вимоги за кредитом, вона отримала реальний контроль над об'єктом. Це рішення активно оскаржували, й було багато опору. Але зараз головне, щоб держава реалізувала своє право на стягнення цього об’єкта та виставила його на аукціон, - зазначає Андрій.

За його словами, був зроблений прогноз, і усі показники є: скільки об'єкт заробляв, скільки платили відсотків, яка орендна плата. Проте прогноз на наступні 10 років навіть не дотягує до середніх показників перших 10 років, але є інфляція. У 2034 році орендні ставки будуть вищими, ніж у 2018 чи 2016 році. Тож є впевненість, що цей об'єкт залишається прибутковим.

За стартової ціни, яку виставляла держава, дохідність перевищувала 50%. Якщо рахувати вартість у 130 мільйонів доларів за 100% об'єкта, виходить 20–24% річних.

Немає ніякої історії про те, що ми спеціально обираємо збиткові проєкти. Це просто маячня. Ми обираємо об’єкти, в яких бачимо потенціал заробити, які певним чином недооцінені, - додає Журжій.

Купівля Ocean Plaza

Станом на сьогодні для придбання Ocean Plaza вже накопичено понад 620 мільйонів гривень із запропонованих 5 мільярдів. Решту грошей планується залучити.

Мої кошти там будуть, але точно не в такому обсязі – у мене немає таких грошей, - каже Журжій.

За його словами, багато людей кажуть, що інвестуватимуть після оголошення дати аукціону.

Бо ще раз: наш процес інвестування не працює так, що ми взяли в когось "чемодан кеша". Усе відбувається через платіж із рахунку в гривні. Як наслідок, інвестор має брати на себе валютні ризики, - додає він.

Наразі у фонді 6,5 тисячі інвесторів, а загалом мають 14 тисяч. На момент аукціону, за його словами, буде понад 20 тис

Ми орієнтуємося виключно на роздрібних інвесторів. Ми не хочемо концентрувати цей проєкт в руках кількох великих гравців. Ми хочемо зробити це разом із людьми, - говорить Журжій.

До аукціону розраховується а 13–15% річних у гривні, а після аукціону прогнозується середня дохідність 20% річних у доларах протягом 10 років.

Читайте також: “Єдиний вихід для ФДМУ”. Чому ТРЦ Ocean Plaza не виставляють на продаж?

Він додав, що об’єкт, який коштував 280 мільйонів доларів, сьогодні можна купити за 100–120 мільйонів, а дохідність у такому разі є навіть вищою за 20%.