У Meest Group попередили про ризики скасування пільг на міжнародні посилки
У разі скасування Верховною Радою пільгового режиму для міжнародних посилок, обсяг цього ринку може скоротитися щонайменше на 30%, що негативно позначиться на економіці та знизить доходи бізнесу й державного бюджету.
Таку думку в коментарі dev.ua висловила маркетинг-директорка Meest Group Марта Янків.
Нагадаємо, що наразі в Україні діє встановлений державою митний ліміт у 150 євро, тобто всі закордонні посилки, вартість яких не перевищує 150 євро, не оподатковуються і не підлягають розмитненню і одразу відправляються за адресою одержувача без затримок на митниці.
Ми вважаємо, що оподаткування міжнародних посилок у тому форматі, який зараз обговорюється, не надасть бажаних результатів, а лише ускладнить життя громадян, бізнесу, і навіть волонтерів, і військових. Тому ми рекомендуємо відтермінувати ухвалення цього рішення до встановлення чітких правил, а також удосконалення законодавства, — зазначає Марта Янків.
На думку Янків, скасування митних пільг під час війни є ризикованим кроком, адже, за оцінками Meest, наразі кожна 20 посилка з-за кордону йде на потреби фронту. Це тактичний одяг, амуніція, запчастини для дронів та інша важлива техніка.
Крім цього, на думку представниці Meest Group, адміністрування податків потенційно може нівелювати вигоду від скасування мит, адже кількість посилок, що потрібно буде опрацьовувати поштово-логістичним операторам, зросте у сотні разів.
Ще одним потенційним негативом від такого кроку Meest Group вважають тінізацію бізнесу та збільшення сірих схем.
У країнах ЄС, де мита на закордонні посилки давно діють, впроваджували спеціальну систему IOSS (Import One Stop Shop), яка спрощує декларування та сплату ПДВ. На її розробку та імплементацію пішло кілька років. Для ефективної роботи ринку українським компаніям також потрібен час і зрозумілі правила. Для цього спочатку треба удосконалити законодавство, зокрема, Митний кодекс і закон „Про електронну комерцію“, щоб забезпечити прозорі механізми роботи. Це тривалий процес, але потрібний — без належної підготовки різке впровадження змін призведе лише до негативних наслідків, — резюмує представниця Meest Group.
Втім, існує і інший бік цього питання, адже український ритейл та онлайн-маркетплейси можуть постраждати від масової переорієнтації роздрібних покупців на посилки з Китаю.
За словами голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, для держави ця фіскальна ініціатива (скасування безмитного ліміту посилок. – Ред.) не така істотна, однак для бізнесу це питання життя і смерті.
Директор Асоціації підприємств інформаційних технологій Юрій Пероганич наголосив, що безподаткові міжнародні посилки значно шкодять білим імпортерам та українським виробникам.
Читайте також: “Нова Пошта” попередила про наслідки оподаткування дрібних покупок з-за кордону
Детальніше з думками представників українського ритейлу та виробників, можна ознайомитися в матеріалі.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації