ТРЦ Ocean Plaza планує відновити роботу у жовтні

Керуюча компанія столичного ТРЦ Ocean Plaza ТОВ «Київ Молл Менеджмент» повідомила про можливість відкриття ТРЦ для відвідувачів та поновлення роботи орендарів та підрядних компаній вже у жовтні.

Раніше 100% корпоративних прав ТОВ «ІС «Либідь» (власник ТРЦ Ocean Plaza) було передано за рішенням суду до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Згідно з отриманою інформацією від ТОВ «ІС «Либідь» судом скасовано арешт частини у 33,35% корпоративних прав ТОВ «ІС «Либідь», а також його учасника — ТОВ «Авангард-Віларті», які належать громадянину України Василю Хмельницькому.

Компанія «Київ Молл Менеджмент» зазначила, що розцінює повернення 33% частки корпоративних прав українському акціонеру та залишення під контролем держави 67% частки корпоративних прав як рішення на користь держави, української економіки та українського бізнесу.

Також керуюча компанія була проінформована керівництвом ТОВ «ІС «Либідь» та отримала підтвердження про відміну арешту нерухомого майна, серед якого ТРЦ Ocean Plaza, та його рахунків. Усі кошти від оренди та використання ТРЦ знаходяться на рахунках в Україні, їх виведення за кордон неможливе.

Таким чином, компанія, що управляє, і всі орендарі ТРЦ Ocean Plaza нарешті знову отримали гарантовану законом можливість користуватися приміщеннями торгового центру і відновити свою законну господарську діяльність.

Загалом після відкриття ТРЦ матимуть можливість забезпечення робочими місцями у його екосистемі близько 3000 співробітників разом із працівниками орендарів, керуючої компанії та підрядних організацій.

У свою чергу, у заяві компанії UDP Василя Хмельницького, якій належить частка в 33,35% ТОВ «ІС «Либідь», зазначили, що дві третини акцій підприємства (67%), що належать іноземним власникам, заарештовано та передано до управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) для продажу на аукціоні.

Усі майно підприємства (20 об’єктів) заарештовано прокуратурою. Рішення суду, яким українському власнику (компанії UDP) було повернено право управління власним пакетом акцій, лише розблокує право користування об’єктом. А саме — право на ведення господарської діяльності, яке дозволить ТРЦ відновити роботу та замість збитків генерувати державі як новому керуючому (особі АРМА) — доходи.

У компанії також зазначили, що в 2021 році витрати (включаючи податки) на ТРЦ, що працював, становили понад 500 млн грн на рік. Наразі збитки для держави від утримання непрацюючого ТРЦ становлять близько 100 млн грн на рік. Водночас сума сукупних податків бізнесу, який працював у ТРЦ до російського вторгнення, становила приблизно 1,37 млрд. грн. за минулий рік. Податкові відрахування самого ТРЦ дорівнювали 295 млн. грн. на рік.

Керівництвом UDP ухвалено рішення перераховувати весь прибуток іноземного акціонера до державного бюджету після поновлення роботи ТРЦ.Тобто дві третини від загального прибутку ТРЦ отримуватиме безпосередньо держава України. Український акціонер сприятиме виконанню всіх наступних офіційних рішень держави, прийнятих з прав іноземних власників, спрямовуючи всі зусилля на забезпечення роботи ТРЦ та бізнесу для економічної стабільності та нашої перемоги.

Читайте також: ЦУМ Київ відкрив новий арт-сезон, присвячений українській культурній спадщині та народному мистецтву