Товарообіг мережі «Епіцентр» у квітні зріс на 18%
Загальний товарообіг мережі «Епіцентр» у квітні 2022 року зріс на 18% порівняно з березнем, але впав майже на чверть до аналогічного періоду минулого року.
При цьому наголошується, що російська агресія внесла корективи в життя кожного українця, споживчі потреби та пріоритети. Якщо у мирний час у мережі «Епіцентр» найбільше купували керамічну плитку, ламінат, фарби, побутову хімію та посуд, то з початком війни значно зріс попит на каністри, мініелектростанції, бензогенератори, матраци, спальні мішки, пальники та газові балони.
За даними директора напряму «Сад. Город» мережі «Епіцентр» Світлани Лісанті, найбільший приріст відзначений у реалізації спальних мішків (+616%), карематів (+344%), газових балонів (+343%), пальників та плиток (+270%), майже втричі збільшився продаж продуктів харчування. Також зріс продаж ліків та товарної категорії military. Втікаючи від війни, люди не встигали забирати з дому дитячі товари, тому попит мали іграшки, дитячі меблі та коляски.
«З настанням садового сезону спостерігаємо збільшення продажу насіння, агрохімії, плодових рослин, садової техніки, інвентарю. Люди розуміють, що через війну врожай у цілому по країні буде нижчим, тому розраховують на власні городи та присадибні ділянки. Також великим попитом протягом усього періоду війни користуються товари для котів (+66%) та собак (+118%). У тих регіонах, де відновлюється мирне життя, поступово зростання демонструють товари для відпочинку», – повідомила Світлана Лісанті.
Читайте також: Епіцентр вилучає з продажу продукцію ТОВ «Група Венето»
За словами експерта, через пошкодження чи повне знищення частини українських виробництв є певні проблеми з постачанням стратегічних товарів, тому доводиться шукати нових постачальників та переорієнтуватися на імпорт із Туреччини, Нідерландів, Польщі та інших країн.
Основну торгівлю мережі було зосереджено на заході України: у Львові, Ужгороді, Чернівцях, Івано-Франківську. Але й у центрі, і Півдні країни торгові центри працювали і постачали покупців необхідними товарами.
Щодо онлайн-покупок, то ще до початку війни відзначався підвищений інтерес до товарів категорії military, автотоварів, засобів особистої гігієни. З початком військової агресії найбільший попит мав корм для тварин, каністри, сумки та перенесення для домашніх тварин, газові балони, каремати, надувні матраци, електрочайники, дитячі суміші, борошно. У квітні ситуація дещо змінилася. Крім товарів першої необхідності та кормів для собак та кішок зросли продажі у категорії «Сад. Город», сковорідок, форм для випікання, світлодіодних ламп. Зростають продажі плитки, керамограніту та кросівок.
В даний час в «Епіцентрі» прогнозують підвищений запит на товари будівельної групи, щоб забезпечити потреби інших компаній та населення. Для відновлення пошкоджених будинків після закінчення війни найбільше знадобляться газобетонний блок, цегла, гіпсокартон, утеплювач, сухі будівельні суміші, покрівля, вікна та віконні рами, електротехнічне обладнання, впевнені у компанії.
«На жаль, в Україні може виникнути дефіцит деяких будівельних матеріалів, що пов’язано зі знищенням чи захопленням окремих виробництв усередині країни та порушенням звичних ланцюжків постачання. Наприклад, вже зараз відчувається дефіцит імпортованого утеплювача та гіпсокартону, виробництво якого було зосереджено на Донеччині», — повідомив керівник будівельного напряму компанії Сергій Будніков.
В «Епіцентрі» зазначили, що, щоб уникнути можливого дефіциту, мережа вже зараз шукає можливості для диверсифікації поставок необхідних товарів і матеріалів з Європи, у тому числі з Польщі, Угорщини, Нідерландів, Туреччини та інших країн.
Станом на 24 лютого 2022 року мережа налічувала 80 ТЦ «Епіцентр» та гіпермаркетів «Нова лінія» в Україні. За час російсько-української війни були повністю знищені три торгові центри у Чернігові, Бучі та Маріуполі. Частково пошкоджено ще два торгові центри. На тимчасово окупованих територіях залишаються ще три ТЦ. У зонах, де ведуться активні бойові дії, є п’ять торгових об’єктів компанії, які зараз не працюють.