Тетяна Довжук, L’Oréal: про роботу під час війни, відновлення рекрутингу і соціальні ініціативи
HR-директорка українського офісу L'Oréal Тетяна Довжук розповіла про роботу компанії під час війни, підтримку співробітників та набір нового персоналу. УРТЦ пропонує головне з її інтерв’ю.
Початок війни
Тетяна Довжук розповідає, що 24 лютого 2022 року їй подзвонив операційний директор із повідомленням про початок повномасштабної війни.
Спершу ти не сприймаєш подібні новини. Але ти маєш взяти себе в руки та бути сильною, оскільки понад 300 співробітників і твоя родина потребують підтримки і допомоги. З початку війни ми займались релокуванням співробітників у безпечні місця. Без перебільшень, це була робота 24/7 перші місяці.
HR-директорка зазначає, що ще до початку вторгнення топ-менеджмент компанії створив окремий внутрішній emergency-канал комунікацій, завдяки якому підтримували оперативний зв’язок.
Також було сформовано кризовий комітет, до якого входили генеральний директор, операційний директор, директорка з комунікацій, фінансова директорка та я HR-директорка.
Крім цього створили гарячу лінію психологічної підтримки для співробітників та їхніх родичів.
За весь період український підрозділ L'Oréal релокував близько 500 осіб, включно з рідними своїх співробітників.
Велику підтримку надали філії L'Oréal у сусідніх європейських країнах. Їхні працівники особисто зустрічали колег, допомагали з тимчасовим житлом, їжею, медичним та юридичним супроводом. За підтримки філії в Польщі забезпечили співробітників, які перебувають в Україні, термобілизною, ліхтарями, газовими пальниками для екстрених випадків, радіоприймачами на батарейках.
Оптимізація штату
За словами Довжук, компанія не скорочувала ні штату, ні заробітних плат працівникам і до вересня минулого року робили виплати наперед.
Також було призначено додаткову фінансову підтримку, яка виплачується і до сьогодні. З початку 2023 року компенсаційний пакет в середньому зріс на 15%.
З вересня компанія поновила рекрутинг, оскільки повернулася до операційної діяльності. 10% працівників українського штату були працевлаштовані в інших філіях L'Oréal.
Це рекордна кількість, Тому, відповідно, через ротацію та структурні зміни ми мали потребу закрити спершу позиції у відділі маркетингу, фінансів та комерції, - пояснює директорка.
Тетяна Довжук розповіла, що L'Oréal має співробітників, які пішли на фронт, а серед близьких родичів колег є загиблі та зниклі безвісти. Багато хто продовжує волонтерську діяльність.
Як зараз працює компанія?
З грудня 2022 року офіс компанії в Києві працює як хаб допомоги, його відкрили у період перебоїв з електропостачанням. Він відкритий для співробітників та їхніх родин і зараз, там можна зарядити гаджети та девайси, відпочити, прийняти душ.
У разі повітряної тривоги усі, хто перебуває там, мають спуститися у бомбосховище бізнес-центру.
Допомога під час війни
Торік L'Oréal спрямували зусилля на допомогу українцям, реалізацію гуманітарної програми із забезпечення засобами гігієни.
Спочатку вона поширювалась на Київ, потім на Бучу та Ірпінь а далі на густонаселені регіони з вимушено переміщеними особами, Харківську та Херсонську області.
З березня 2022 року до сьогодні ми забезпечили українців понад 740 000 косметичних засобів, включаючи шампуні, бальзами для волосся, креми для рук, дезодоранти, гелі для душу та навіть гігієнічні помади, у яких була велика потреба в зимовий період.
Зараз гуманітарні потреби змінюються, оскільки налагодилась логістика та процеси в гуманітарному напрямку.
Соціальні проєкти "Краса для всіх" та "Жінки в науці"
Цими ініціативами L'Oréal займались до війни і, як зазначає Тетяна Довжук, з 2023 року було поновлено майже всі соціальні проєкти компанії та її брендів.
Читайте також: Сергій Морголя, “Оазис”: про роботу з перших днів війни, зростання відвідуваності, зміну орендарів і міграцію населення
У травні б’юті-гігант запускає 6-й сезон загальноосвітньої програми "Краса для всіх" та надає безкоштовну освіту у сфері краси для жінок, які постраждали від насильства та наслідків війни.
Також запущено 5-й сезон української премії L'Oréal-UNESCO "Для жінок у науці". Премія відзначає молодих жінок-науковиць, підтримує науковий потенціал і його розвиток. Цього року премія святкує 25-ту річницю у всьому світі.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації