Світові бренди побутової техніки почали боротьбу з паралельним імпортом в рф

Світові бренди побутової техніки, такі як Electrolux, Tefal, Braun та Rowenta, почали боротися з паралельним імпортом своєї продукції до рф.

Для цього вони підписують із партнерами в інших країнах мораторій на реекспорт товарів на ринок країни-агресорки, повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на торгові мережі побутової техніки.

За словами директора департаменту "Велика побутова техніка" "Марвел-Дистрибуція" Дмитра Левіна, порушення цієї заборони призводить до розриву контракту та припинення постачання.

Деякі іноземні виробники навіть домагаються блокування розміщення своїх товарів на російських онлайн-платформах. Така практика застосовувалась західними виробниками ще у 2022 та 2023 роках.

Частина брендів навіть ініціювала перевірки та карала партнерів, які порушили умову, - каже директор департаменту побутової електроніки OCS Distribution Владислав Бородін.

Головний виконавчий директор групи "М.Відео-Ельдорадо" Сергій Лі повідомив, що через обмеження продукція шведської компанії Electrolux вже "представлена в обмеженому обсязі" на полицях магазинів.

Ще один співрозмовник видання заявив про відсутність товарів Electrolux у його мережі ще з лютого 2022 року.

Зараз невигідно шукати фахівців з постачання продукції, поставленої за паралельним імпортом, оскільки кінцева ціна виходить дорожче за аналоги з інших країн, відповідно, на цьому неможливо заробити, — пояснив представник ритейлера.

Чого очікують в рф?

Найближчим часом місцеві ритейлери очікують повного зникнення з магазинів брендів, які почали боротьбу з поставками за “паралельним імпортом”.

Читайте також: LPP Group заявили про масштабну інформаційну атаку на компанію

При цьому в "М.Відео-Ельдорадо" стверджують, що, попри вихід міжнародних брендів з російського ринку, асортимент товарів в магазинах збільшився на 22% порівняно з 2023 роком. Це сталося здебільшого за рахунок товарів з Туреччини, Китаю та ОАЕ.

Коммерсант