Столичний ТРЦ DREAM анонсував масштабні зміни для досягнення безбар’єрності

Питання доступності в торговельно-розважальних центрах наразі дуже актуальне.

Столичний ТРЦ DREAM не залишається осторонь і активно розвивається в цьому напрямку, розповіли УРТЦ у прес-службі об’єкту.

Провідником на шляху до змін стала команда Big City Lab, яка провела аудит двох будівель DREAMу та разом із командою ТРЦ визначила основні кроки, які можна реалізувати вже найближчим часом.

Ми прагнемо, щоб усім відвідувачам DREAM було комфортно: і мамам з дитячими візочками, і людям з інвалідністю, і відвідувачам поважного віку – усі потребують комфорту і турботи, – зазначає керівний директор ТРЦ DREAM Олексій Пашунов.

Головна мета – зробити DREAM максимально доступним та зручним для всіх. Реалізація мети буде покроковою та обʼємною: від адаптації архітектурних рішень та навігації в ТРЦ, облаштуванню санітарних зон та вхідної групи, до співпраця з містом щодо зонування простору навколо ТРЦ.

Першими кроками до реалізації задуму про створення першого в країні безбарʼєрного торгівельно-розважального центру стануть:

  • тренінги для команди співробітників DREAM на тему безбар’єрних просторових рішень та коректної комунікації з відвідувачами, що належать до маломобільних груп населення;
  • оновлення навігаційної системи, зокрема з використанням шрифту Брайля та окремих навігаційних мап для орієнтації в просторі;
  • адаптація усіх всі санітарних вузлів та забезпечення безперешкодного доступ до всіх евакуаційних виходів;
  • облаштування паркувальних місць для людей з інвалідністю;
  • спільно з районною державною адміністрацією – покращення умов доступності до ТРЦ в рамках пішохідних зон, виходів з метро тощо.

Вартість інвестицій складає близько 60 000 доларів на одну будівлю. Процес реалізації розподілено на етапи, які є достатньо трудомісткими. За результатами аудиту ми вирішили поетапно втілювати завдання в життя. Почали роботи саме з будівлі DREAM Berry, оскільки нещодавно тут відкрилася інклюзивна кав'ярня. Вхід, найближчий до неї, в атріумі Англія, вже облаштовано новими пандусами. Також адаптували санвузол, оскільки виявили певні недоліки в розташуванні поручнів та інших технічних складових, таких як відсутність нахилу у дзеркала та тюльпан раковини, що заважали використанню деяким групами населення. На шляху до безбар’єрності ми закликаємо співпрацювати з професіоналами в цій сфері, і не тільки дотримуватись відповідних будівельних норм, але й дбати про реальну зручність для якомога більшої кількості громадян. Дякуємо команді Big City Lab і крокуємо до змін, далі більше, – додає Олексій.