Споживчі настрої українців у листопаді погіршилися
У листопаді Індекс споживчих настроїв (ІСН) українців становив 66 пунктів, що на 2,8 пункту менше, ніж у жовтні (68,8).
Про це свідчать дані дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні».
Зазначається, що падіння індикатора спричинене зниженням усіх індексів, окрім Індексу очікуваного розвитку економіки у найближчий рік, який незначно зріс та становить 63,4 п.
Індекс поточного становища (ІПС) впав і становить 62,3, що на 4,5 нижче за показник жовтня.
Складники цього індексу зазнали таких змін:
- індекс поточного особистого матеріального становища становив 54,5, що у 5,2 п. нижче рівня цього індексу у жовтні;
- індекс доцільності великих покупок знизився на 3,8 п. та встановився на позначці 70,1.
Індекс економічних очікувань (ІЕО) у листопаді становить 68,5, що на 1,7 нижче за рівень цього індексу в жовтні. Динаміка складових цього індексу виглядає так:
- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища становить 65,5, що на 6,5 нижче за рівень цього показника в жовтні;
- індекс очікуваного розвитку економіки протягом найближчого року підвищився на 2,2 та становить 63,4;
- індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчих 5 років зменшився на 0,8 порівняно з минулим місяцем і становить 76,5.
Також у листопаді показник індексу очікуваної динаміки безробіття збільшився на 2,7 та становить 137,6. Індекс інфляційних очікувань зменшився на 2,3 і становить 189,6.Очікування українців за курсом гривні у найближчі 3 місяці погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 2 пункти та становить 135,6.
«У листопаді 2021 року є певна тенденція до зниження показників Індексу споживчих настроїв та його складових, зокрема щодо Індексу поточного положення. Але загалом Індекс знаходиться на рівні листопада минулого року», – коментують аналітики Info Sapiens.
Читайте, якими були споживчі настрої українців у жовтні.