Shopping Index фіксує зростання галузі ритейлу
Watcom.Україна проаналізував динаміку Shopping Index 2021 у період передноворічного продажу та зафіксував приріст трафіку відвідувачів торгових закладів майже на 30% з 1 по 31 грудня, та в середньому на 6,67% до аналогічного періоду 2020 року.
Дані, отримані Watcom.Україна, свідчать про поступову стабілізацію ринку та дозволяють обережно прогнозувати подальше покращення становища галузі у 2022 році.
Зростанню сприяли як економічні, так і соціальні чинники, і навіть якісний маркетинг операторів ринку.
Серед економічних: високий рівень ВВП в Україні, стабільність банківської системи, поновлення співпраці з міжнародними інституціями (МВФ). За даними Держстату, Україна закінчила 2021 рік з рекордно високим ВВП майже $200 млрд, економіка за 9 місяців 2021 року зросла на 2,2%, що позначилося як на оплаті праці, так і на позитивних очікуваннях населення. Банківська система України демонструвала фінансову стійкість — за попередніми даними, на 1 січня 2022 року міжнародні резерви України досягли $30 940,9 млн, що на 6% більше, ніж торік.
Серед соціальних чинників можна виділити адаптацію споживачів та операторів ринку до нової реальності — згідно з щорічним глобальним дослідженням ринку роздрібної торгівлі Deloitte у період новорічних свят тривога щодо пандемії COVID-19 дещо знизилася, що сприяло покращенню споживчих настроїв та збільшенню бюджетів на покупки.
На думку директора Watcom.Україна Сергія Бондаря, передноворічні продажі у 2021 році пройшли прогнозовано успішно. Якщо аналізувати трафік, можна констатувати, що зростання почалося на 2 тижні раніше за минулий рік. Фактично зростання трафіку спостерігається з початку листопада зі стабільним приростом у середньому на 4-6% щотижня.
«Найвдаліший для ритейлу видався 50-й тиждень року — це середина грудня (приріст до попереднього тижня — 12,45%, до аналогічного періоду 2020 року — 14,05%), коли споживачі активно відвідували торгові заклади та готувалися до дня святого Миколая та Різдва, які традиційно широко святкуються в Україні. Сподіваємось на продовження позитивних трендів у галузі та у 2022 році — всі передумови для цього є», — коментує Сергій Бондар.