Ракетний удар по виробництву M-TAC: чи зможе бренд відновитись і за яких умов

Збитки від удару трьома російськими ракетами Х-101 по потужностях виробника тактичного одягу M-TAC у Києві виявились настільки масштабними, що відновлення виробництва протягом одного-трьох років можливе лише за умови отримання значних інвестицій.

Про це розповів співзасновник бренду Олександр Карасьов в інтерв'ю Forbes.

Власними силами (відновити виробництво і склади в Києві) ми не готові. З інвестиціями в 30% від знищених запасів зможемо відновитися за три роки, зі 100% – за рік, – сказав він.

Підприємець пояснив, що ситуацію ускладнює те, що внаслідок удару було знищено річний запас тканин, а не лише виробничі потужності.

Компанія має ще чотири фабрики та 1000 працівників, однак їм просто нема з чого шити. Ще одна проблема полягає в тому, що з 10 ліній з настилу і розкрою шість знищено.

4df7c290dcd6071548e50f3572791a30 | 1

Карасьов розповів, що під час оборони Києва M-TAC роздала більшість товару зі складу військовим і тоді бренду допоміг інвестиційний фонд Orexim Invest. Фонд надав інвестиції для будівництва нового виробництва в столиці, яке і зруйнував нещодавній ракетний удар.

Тривалі терміни відновлення пояснюються також необхідністю накопичити матеріали багатьох постачальників із різних країн, наприклад, для створення однієї сумки чи рюкзака потрібні матеріали від 15–20 партнерів. Для накопичення на складі повного списку необхідного, треба щонайменше півроку, а скоріше навіть рік.

Від оцінки необхідних інвестицій співвласник бренду утримався, щоб не давати зайвої інформації ворогу.

Але я вас запевняю, що жоден фонд не дасть у повному обсязі інвестиції на об’єм матеріалу, який знадобився виробництву на рік праці, – додав він.

Плани

Компанія має 1000 співробітників, серед яких швачки, оператори верстатів, люди, що обслуговують розкрійні лінії тощо. Однак оскільки виробництво буквально з дня на день зупиниться через брак матеріалів - їх доведеться відпустити у неоплачувану відпустку, а потім звільнити.

Читайте також: Російська ракета влучила у торговельний центр в Кривому Розі (відео)

Лише разі відновлення виробництва M-TAC пробуватиме знову прийняти на роботу персонал.

Компанія не планує розміщувати замовлення на виробництво за кордоном, наприклад у Китаї. На думку Карасьова, це призведе до до втрати якості і вдарить по ідеології бренду.