Районні ТЦ залишаються найстійкішим форматом торговельної нерухомості в Україні – думка

Районні торговельні центри площею до 20 тис. кв. м залишаються найзатребуванішим форматом торговельної нерухомості в країні та показують найвищу ефективність.

Про це повідомила директорка компанії UTG Євгенія Локтіонова в коментарі “Інтерфакс-Україна”.

Найстійкішими до всіх потрясінь і форс-мажорних ситуацій є районні торговельні центри. Це показували реалії карантинного періоду, це твердження істинне і зараз, під час війни. Найбільш витривалими й економічно затребуваними виявилися саме торговельні об'єкти, максимальною площею 15-20 тис. кв. м, які розташовані в густонаселених районах і мають достатній перелік операторів, необхідних для задоволення потреб людей, котрі проживають поруч, - пояснила вона.

Що забезпечує стійкість формату?

Передусім, каже експертка, пішохідна доступність. Це дає змогу відвідувачам не використовувати громадський транспорт для того, щоб купити продукти, техніку, одяг, зоотовари або ліки.

Як результат, оператори у таких ТЦ мають прекрасні показники, а девелопери відзначають практично нульову вакантність.

Ще одним фактором стійкості є те, що такі об’єкти легко живити усього одним генератором у випадку перебоїв зі світлом.

Ще однією позитивною особливістю районних ТЦ є наявність чіткого портрета його покупців, їхніх споживчих переваг і рівня середнього доходу. Тому можна правильно підібрати операторів і розраховувати на 100-відсоткову заповнюваність навіть у разі зміни операторів упродовж усієї діяльності, - додає Локтіонова.

Читайте також: RAU Awards 2023: список переможців у ритейлі та девелопменті (+фото)

За оцінкою директорки UTG, якщо хтось з орендарів виявиться слабким, знайти йому заміну буде дуже просто.