Претендентів багато. Хто з девелоперів готовий позмагатись за частку ТРЦ Ocean Plaza на аукціоні
Великий київський ТРЦ Ocean Plaza до повномасштабної війни приносив своїм власникам понад 1 млрд грн виторгу на рік. Однак з початком вторгнення усе змінилося, і зараз у об’єкта два власника - держава, яка націоналізувала мажоритарну частку у 66,65% у російського олігарха, та управитель міноритарної частки у 33,35% компанія Q Partners Андрія Іванова.
Тепер держава хоче продати свою частку через механізм великої приватизації. Балансова вартість державних 66,65% ТРЦ – 1,3 млрд грн, це і буде стартовою ціною лоту. Forbes розібрались, хто з девелоперів готовий позмагатись за актив і виділили п’ятьох головних претендентів. Українська Рада Торгових Центрів пропонує головне у своєму матеріалі.
Вагіф Алієв
Голова правління компанії Mandarin Plaza, що керує обʼєктами Вагіфа Алієва, Олександр Черніцький підтвердив журналістам, що вони зацікавлені у купівлі частки ТРЦ Ocean Plaza і “з задоволенням візьмуть участь у чесній боротьбі за нього”.
До речі, Алієв вже намагався придбати торговельний центр, у 2019 році він був близький до закриття угоди з придбання Oсean Plaza.
Я даю гарантію, що куплю Ocean Plaza і обʼєднаю її зі споруджуваним зараз ТРЦ Ocean Mall, – казав бізнесмен.
Ocean Mall будували на сусідній ділянці як другу чергу Ocean Plaza, будівництво досі триває і у разі перемоги на аукціоні Mandarin Plaza Алієва зможе реалізувати свій давній план.
Ми завжди мали інтерес до Ocean Plaza і будуємо поряд колосальний ТРЦ саме для того, щоб вони працювали в синергії, – говорить Черніцький.
Віталій Хомутиннік
Компанія Cascade Investment Fund Віталія Хомутинніка теж може брати участь у конкурсі за ТРЦ, розповів анонімний cпіврозмовник у Фонді держмайна та один з потенційних учасників аукціону.
Пізніше цю інформацію підтвердили і у Cascade Investment Fund.
Ми вивчаємо можливість участі у аукціоні щодо приватизації ТРЦ Ocean Plaza, – розповів фінансовий директор компанії Костянтин Вʼюшинський.
Томаш Фіала
Голова Dragon Capital Томаш Фіала заявив, що компанія буде зацікавлена у Ocean Plaza, якщо його частка продаватиметься на прозорому конкурсі.
Ми в цілому розглядаємо можливість придбання російських активів та вітаємо перші конкретні кроки держави з підготовки до їх виставлення на прозорих аукціонах, – говорить керуючий директор з прямих інвестицій Dragon Capital Володимир Тимочко.
Остаточне рішення ухвалять вже виходячі з інформації, яка буде відома на момент початку торгів, зокрема стосовно наявних обтяжень, зобов’язань та юридичних ризиків на підприємстві. До повномасштабної вторгнення росіян там оцінювали Ocean Plaza у 200–220 млн доларів.
Андрій Журжій
Засновник інвестиційного фонду Inzhur Андрій Журжій має нестандартний план з приватизації об’єкту.
Ми зареєстрували фонд Inzhur Ocean і плануємо акумулювати кошти інвесторів через краудфандинг, – розповів він раніше.
Перший внесок компанія Журжія готова зробити з власних коштів, але хто може стати основними співінвесторами в ТРЦ Ocean Plaza бізнесмен відмовився говорити.
На сайті фонду зараз можна знайти пропозицію доєднатися до купівлі торговельного центру і поріг входу всього 4000 грн. Однак у Inzhur вивчають і можливі ризики, а саме - питання "переважного права" на придбання Ocean Plaza, чи не залишиться воно у міноритарія.
Журжій зауважив, що держава має отримати контроль над компанією, яка керує ТРЦ, інакше приватизація приречена на провал.
Ніхто не погодиться залежати від міноритарного власника. Без зміни статуту та менеджменту в керуючій компанії, цей конкурс заздалегідь приречений на «перемогу» в ньому власника інших 33,35% або його довірених осіб, - запевнив він.
Андрій Іванов
Приватний співвласник ТРЦ Ocean Plaza Андрій Іванов поки відкидає можливість участі в аукціоні і вважає таку інвестицію під час війни недоцільною.
За словами Іванова, управління ТРЦ Ocean Plaza наразі здійснює керуюча компанія ТОВ "Київ Молл Менеджмент" на чолі із Олександром Фащевським, яка була залучена з ринку в 2018.
Купівлю своєї частки у 33,35% у Василя Хмельницького він завершив у вересні цього року.
Ця угода сягнула наших внутрішніх лімітів з інвестиційних ризиків, – говорить бізнесмен.
Читайте також: Cascade Investment Fund відмовився від будівництва ТРЦ “Вирлиця” у Києві
Василь Хмельницький теж не хоче повертатись до цього об’єкту і тим паче не розглядає такі інвестиції під час війни.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації