Поставки електроніки в рф скоротилися через труднощі з оплатою техніки в Китаї

Постачання комп'ютерів, смартфонів та іншої електронної техніки в росію скоротилися на 3% у 2024 році.

Про це повідомляють російські ЗМІ, передає Економічна правда.

У “російсько-Азіатському союзі промисловців і підприємців” повідомили, що імпорт електроніки знизився на 1,5-2% у порівнянні з 2023 роком.

Цю інформацію частково підтверджує статистика Федеральної митної служби (ФМС) – за січень-жовтень 2024 року обсяг високотехнологічного імпорту зменшився на 1,2 млрд дол., що становить 1,1% у річному вимірі.

До цього скорочення імпорту електроніки в країну було зафіксовано тільки 2014 року, коли росія анексувала Крим, і 2022-го, коли відбулося повномасштабне вторгнення рф в Україну.

У ті роки імпорт зазнав значного впливу через міжнародні санкції, проте у 2024 році основною причиною скорочення поставок стали труднощі з оплатою техніки в Китаї.

Старший партнер логістичної компанії "Оптималог" Георгій Властопуло зазначив, що імпортери продовжують зазнавати труднощів із взаєморозрахунками.

Читайте також: Для конкуренції з США, ЄС та Китаєм. Росія хоче створити євразійський торговельний блок

За його словами, у цьому році скорочення імпорту електроніки може продовжитися через високі кредитні ставки та експортні обмеження Китаю на товари подвійного призначення, зокрема IT-обладнання та комплектуючі, які набули чинності з 1 грудня.