Понад 1 млрд грн виторгу та 40 магазинів: український бренд One by One розкрив плани масштабування
Український виробник одягу One by One другий рік поспіль подвоює виторг. Стратегія компанії – відходити від базових моделей одягу та віддавати маркетинг на аутсорс.
Як це дало змогу отримати виторг 500 млн грн у 2024-му розповіла власниця бренду One by One Лідія Сметана у коментарі Forbes.
Вперше проводимо глибинне дослідження наших клієнтів, до кінця березня запустимо програму лояльності, – зазначила Лідія Сметана.
Бренд у 2024 році відкрив 6 офлайн-магазинів в Україні, представництво у Вроцлаві та збільшив виторг удвічі – до 505 млн грн. Восени 2024-го One by One зайняв четверте місце серед найбільших українських масмаркет-брендів. Для порівняння лідер списку Goldi торік збільшив виторг на 17%, до 1 млрд грн, за даними YouControl.
65% виторгу One by One у 2024 році – від 24 офлайн-магазинів в українських містах. Лише один флагманський магазин у Києві приносив від 4 млн грн на місяць, як розповідала Сметана у випуску YouTube-проєкту Forbes Next.
У зростанні виторгу допомогли як нові відкриття, так і зростання на 20% продажів у наявних точках, – розповідає засновниця.
Решта продажів припадає на онлайн. Зокрема 5,5 млн грн бренд отримав у 2024-му з онлайн-продажів у Польщі. За словами Сметани, за неповні три місяці 2025 року тамтешні продажі становили вже 6,5 млн грн..
Середній чек у мережі в 2024-му зріс на 15% до попереднього року. В середньому він, як розповідала Лідія в інтервʼю RAU, становить 3700 грн для офлайн-магазинів і близько 3000 грн – в онлайн-продажах. Націнка на одиницю одягу One by One становить у середньому 150-200% від собівартості, розповідала засновниця для проєкту Forbes Next.
Зростання бренду One by One
На початку 2024-го бренд звільнив таргетолога й почав співпрацювати з маркетинговою агенцією.
Хотіли отримати якіснішу аналітику та сегментування аудиторії. Агенції мають більший доступ до непублічних даних і звітів, – пояснює підприємиця.
Ефективність реклами зросла втричі, при тому що витрати на неї збільшили на 120%, говорить Сметана. У квітні 2024-го One by One запустив проєкт “Дорога до себе”. Команда вирушила найбільшими містами України на брендованому фургоні, знімаючи шоу для Instagram.
Восени бренд створив колаборації з мережею магазинів Intertop та гуртом “Океан Ельзи”, остання допомогла підвищити впізнаваність після скандального ДТП за участю водія Сметани, запевняє підприємиця.
Завдяки One by One вийшли до молодої аудиторії зі сміливістю та бажанням самовираження, – каже засновниця бренду одягу преміум-сегменту Gasanova Ельвіра Гасанова.
Спільну зі Сметаною колекцію вона представила за день до початку українського тижня моди Ukrainian Fashion Week у лютому 2025-го. Перший дроп розійшовся за лічені дні.
Реінвестиції у розширення One by One склали майже третину виторгу за 2024 рік.
12% вклали у маркетинг, 19% – у будівництво нових магазинів, – розповідає Сметана.
Чотири з шести нових магазинів One by One у 2024-му відкрилися до липня, остання 24-та локація запрацювала у березні цьогоріч у Києві.
У них багато точок доступу до клієнта. Значною мірою – завдяки відкриттям у ТРЦ, – каже співзасновник бренду diadia Влад Волос.
План надалі – перетнути позначку 1 млрд грн виторгу в 2025-му та протягом наступних років збільшити офлайн-мережу до 40 точок. Найближча ціль – відкрити магазин у Польщі, планує Сметана.
Читайте також: Співзасновники бренду byMe розповіли про запуск бізнесу, масштабування та партнерів
Викликом в Україні є конкуренція з демпінгом міжнародних мереж. З вересня One by One почав виводити з асортименту базові предмети гардеробу, які інші бренди продають дешевше.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації