Плавний перехід між комерцією та оточенням: Яким буде новий ТЦ Трипіль на Київщині
У місті Українка на Київщині планують побудувати ТЦ Трипіль з амфітеатром, кафе та скейт-рампою. Проєкт розробляла київська архітектурна майстерня Aranchii Architects.
«Втілення має на меті не лише створити новий торговельний об‘єкт, а й надати мешканцям міста нові зручності у вигляді урбаністичної точки тяжіння з кафе, міні-амфітеатром, скейт-рампою та благоустроєм з інсталяціями на тему трипільської культури знайденої вперше неподалік Вікентієм Хвойкою», — розповідає засновник студії Дмитро Аранчій.
Загалом планується близько десятка крамниць, продуктовий супермаркет та зона кафе. Навесні 2022 року уже мали початись роботи з реалізації, але усе поставили на паузу через повномасштабне вторгнення росії.
«Децентралізований людиноцентричний мастерплан починається з невеликої плази при вході з боку міста, що насичена інсталяціями трипільської тематики, які продовжуються до іншої плази з кафе, амфітеатром та острівцем зелені, більш розверненими у бік Дніпра. Ще однією точкою тяжіння є скейт-рампа, яка інтегрує в свою структуру й частину фасаду», — описує проєкт Дмитро Аранчій.
Фасад оздоблений брусами, лінійними елементами, які ніби обертаються навколо центрів будівлі і утворюють геометричну поверхню гіперболоїда, що вийшов також чимось схожий на трипільський бінокль.
Ідея бере свій початок з існуючих на ділянці недобудов радянського спорткомплексу, додає Аранчій. Плавний контур було обрано невипадково.
«Ми прагнули перетворити занедбану територію у самому центрі міста на якісний об‘єкт, який інтегрується з оточенням, наче він там завжди і мав бути, створити плавний перехід між комерцією та оточенням у вигляді благоустрою, приуроченого місцевій та національній історії, вбудувати проєкт у зону набережної та зробити його направником якісних міських змін», — каже засновник Aranchii Architects.
Читайте також: У Києві після реновації відкрився найбільший ТЦ Епіцентр