Підтримує рф ідеологічно та фінансово: НАЗК внесло власника AliExpress у перелік спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до переліку міжнародних спонсорів війни китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited, яка володіє одним з найпопулярніших у світі маркетплейсів AliExpress.

До списку гіганта онлайн-комерції внесли за те, що компанія продовжує працювати в рф. Зокрема, надає свої платформи для продажу товарів з вивезеної з окупованих територій України міді.

У НАЗК нагадують, що цього року китайська корпорація оголосила про план реструктуризації, який передбачає перерозподіл Alibaba на шість груп:

  • Cloud Intelligence Group;
  • Taobao Tmall Business Group;
  • Global Digital Business Group (в неї входить AliExpress);
  • Cainiao Smart Logistics;
  • Digital Media and Entertainment Group.

На території країни-агресорки найбільшого поширення набула платформа онлайн-комерції AliExpress, в рф нею керує дочірня компанія з групи Alibaba ТОВ "Алибаба.КОМ (РУ)".

Власником ТОВ "Алибаба.КОМ (РУ)" є зареєстрована у Сінгапурі компанія Aliexpress Russia Holding Private Ltd. Станом на 2023-й вона продовжує ведення справ у росії, надаючи міжнародний майданчик для продажів закордонних товарів. Прибуток фірми за 2022 рік склав 16,3 млрд рублів.

Продаж вкраденої міді та ідеологічна підтримка

У квітні цього року британська агенція Reuters повідомила, що китайська Quzhou Nova закупала щонайменше 3220 тонн мідного сплаву на загальну суму 7,4 млн доларів у Дебальцевського заводу металургійного машинобудування. На той момент підприємство вже було окуповане росіянами і відвантаження мідного сплаву з заводу здійснювалися через порт Новоросійськ.

З вивезеної української міді компанія виробляє товари, які продає на платформах Alibaba.

Варто зауважити, що Alibaba вдається й до цензурування українського контенту на своїх платформах, пов’язаного з російською війною. У березні 2022 року Alibaba заблокувала профіль українського стрімера, який мав на AliExpress понад 268 тисяч підписників, за допис про війну. Водночас, проросійські дописи на платформі не видаляються, - пояснюють в агентстві.

Читайте також: НАЗК запросило в Україну керівників усіх компаній з переліку спонсорів війни

Зазначені факти свідчать про підтримку російської агресії не лише фінансово, а й ідеологічно.

НАЗК