Підприємства торгівлі та будівництва вкотре зберегли позитивні оцінки своєї діяльності – НБУ

У серпні бізнес вдруге поспіль висловив стримані очікування щодо результатів діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі, але пом’якшив оцінки порівняно з липнем.

Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА) Національного банку.

Загальний показник індексу у серпні підвищився до 49,3 пунктів порівняно з 48,8 у липні, це наблизило його до нейтрального рівня у 50 пунктів.

На очікування респондентів негативно впливають наступні фактори:

  • збереження безпекових ризиків;
  • обмеження логістики;
  • скорочення обсягу експорту;
  • руйнування інфраструктурних об’єктів;
  • підвищення цін на пальне;
  • повільне відновлення ринку праці.

Торгівля та будівництво

Четвертий місяць поспіль позитивні оцінки своєї діяльності зберігають підприємства будівництва. Це сталося завдяки налагодженню виробництва будматеріалів, бюджетному фінансуванню на будівництво та відновлення житла/інфраструктури, а також сезонному фактору.

Секторальний індекс у сфері будівництва у серпні дещо знизився відносно липня, але все ще вище нейтрального рівня. Він становить 51,0 пунктів (у липні – 51,6).

Підприємці галузі надалі очікують зростання обсягів будівництва, нових замовлень, закупівлі сировини та матеріалів. 

Підприємства торгівлі вже півроку позитивно оцінюють результати своєї діяльності, все завдяки сталому внутрішньому попиту, який формується в умовах стабільного функціонування енергосистеми, поліпшенню інфляційних і курсових очікувань.

У серпні індекс зріс до 52,5 пунктів порівняно з 51,6 пунктами у липні.

Читайте також: Регіональні та масштабні: які ТРЦ відкрились в Україні за літо 2023-го (фото)

Опитані підприємці і надалі очікують зростання обсягів товарообороту і закупівлі товарів для продажу. Ритейлери зберегли прогнози щодо зростання вартості закуплених товарів на тлі послаблення оцінок щодо зростання закупівельних цін, а також значно поліпшили оцінки запасів/залишків товарів для продажу та також продовжили очікувати зниження торговельної маржі.

НБУ