Підготовка до зими 2023/2024: у “Епіцентр” відзначають зміну поведінки споживачів

Директорка напряму Автогрупа та інструменти мережі “Епіцентр” Ольга Ющенко розповіла, що цього року, напередодні опалювального сезону, українці віддають перевагу потужнішим джерелам живлення.

Про це, та про підготовку українців до можливих блекаутів, експертка розповіла у колонці NV. Пропонуємо головне з матеріалу.

Підготовка до зими

Минулого року дістати генератор під час блекаутів було справжнім дивом, покупці змітали з полиць все, не звертаючи увагу на потужність і ціну джерел живлення. 

Однак готуючись до нової зими українці стали більш виваженими і прагматичними. Тепер покупці звертають увагу на потужність, якість, сервісне та гарантійне обслуговування.

Ажіотаж навколо портативних зарядних станцій у 2023 розпочався із середини липня і досяг піку в серпні, коли рівень продажів стрибнув на 80%.

Тенденції цього року

У 2022-му постачальники були не готові до того ажіотажу, який утворився на ринку. Спостерігався дефіцит генераторів, зарядних станцій та павербанків, тож в тих умовах купували абсолютно все.

Багато хто шукав хоча б альтернативне освітлення, щоб не сидіти в темряві. Тому, крім свічок, змітали з полиць гірлянди на батарейках, ліхтарики, лампочки й підсвітки на акумуляторах чи USB. А також у топ продажів потрапили садові ліхтарі на сонячних батареях, які протягом дня можна зарядити на балконі, - згадує Ольга Ющенко.

Сьогодні споживачі не хочуть відмовляти собі у комфорті і у “Епіцентр” чітко відстежують зміну підходу до покупки.

Минулого року найбільшим попитом користувалися генератори на 2-3 кВт, оскільки люди не розуміли, наскільки вистачить цієї потужності. Тож у 2023-му  споживачі вирішили підготуватися до зими ґрунтовніше і розраховують потужність приладів, роботу яких потрібно забезпечити на період відключення електроенергії.

Згідно з даними ритейлера, у вересні цього року в топ-продажів увійшли генератори потужністю від 5 кВт і ця категорія продовжує набирати обертів.

Врахувавши помилки минулого року, покупці почали менше звертати увагу на малопотужні генератори. Щодо типу приладу, більшість покупців віддає перевагу бензиновим генераторам, а саме - 75,7%.

Тенденція переходу на більш потужні агрегати прослідковується і у зарядних станціях. Покупці цікавляться стаціонарними комплектами енергонезалежності, які мають більшу ємність і можуть забезпечити комфортне перебування у приватному будинку.

Читайте також: Вартість будівельно-монтажних робіт зросла на 35% з початку 2023-го – чого чекати до кінця року

Зважаючи на тенденції, найближчим часом українці продовжать готуватися до зими. Попит на енергогенерувальну групу товарів залишатиметься на відносно високому рівні. Суттєвого дефіциту джерел живлення в країні не очікується, хоча залежно від ситуації в українській енергетиці, можуть бути й непередбачувані сплески, - резюмувала експертка.