Перший ритейлер на тендерах Міноборони. Співвласник EVA та VARUS про досвід постачань для ЗСУ

Компанія "ЮТ Компані", що входить до групи Terwin (належить співвласнику мереж EVA і VARUS Руслану Шостаку), зазнає збитків на постачанні продуктів для армії, але вважає своєю метою зниження собівартості їжі для військових.

Про це Шостак розповів під час Київського міжнародного економічного форуму, передає Liga.Biz. "ЮТ Компані" стала першим представником великого ритейлу на ринку продуктів для ЗСУ.

Ми зайшли в цей проєкт як благодійний. Може, це дивно для когось звучить, але ми втратили на цьому проєкті, мабуть, 30 млн грн і продовжуємо втрачати. Бо наше завдання – знизити собівартість їжі для наших військових. У нас нема там жодного іншого завдання, – розповів бізнесмен.

За словами Шостака, по закінченню війни він піде з цього проєкту і більше не хоче мати справи з державними компаніями.

Люди, які працюють над змінами в Міністерстві оборони, на думку бізнесмена, "дійсно заточені на успіх України", однак дуже важко змінювати систему, яка вибудовувалася 30 років.

На жаль, у нашій країні не тільки чиновники є негідниками, а ще й дуже багато бізнесменів, які зараз, у ці часи намагаються наживатися на військових, також є негідниками. І цю спайку дуже важко розблокувати, – сказав Шостак.

Він пояснив, що "ЮТ Компані" зараз використовують "як молот, який хоче розбити цю спайку з чиновниками якимись, місцевими".

*Довідка

Нагадаємо, "ЮТ Компані" у травні 2024 року запропонувала найнижчу ціну на продукти для ЗСУ і хотіла продовжити постачання, замінивши проблемного постачальника у Запорізькій області. Втім, під час аукціону на друге півріччя її заявку відхилили.

Читайте також: У Харкові зруйновано дитячий супермаркет “Антошка”, постраждали ТЦ та McDonald’s (фото, відео)

У Державному операторі тилу тоді пояснили, що компанія не пройшла кваліфікацію за оборотом. Однак компанія продовжує активно брати участь у забезпеченні необхідними товарами та послугами окремих військових частин.