Перестануть реєструвати і захищати. Мінекономіки готується до декомунізації торговельних марок
В Україні планують декомунізувати торговельні марки та наблизити їх до стандартів ЄС. Так, бренди і продукти із позначенням "Дніпропетровський" чи "Компартія" не зареєструють, а існуючим ТМ з такими назвами скасують захист.
Про це йдеться у розробленому Міністерством економіки проєкті наказу, який по-новому регулює процедуру складання і подання заявки на українську торговельну марку та заявки на міжнародну реєстрацію торговельної марки.
Документ також врегульовує процедуру використання експертизи заявки на локальну та глобальну торговельну марку відповідно до законодавчих змін. Нові правила можуть почати діяти після затвердження Мінекономіки.
Що зміниться?
По-перше, буде синхронізовано поняття “торгової марки” та ліквідовано поняття під час реєстраційних дій застарілого законодавства про “знаки для товарів і послуг”.
Також запроваджується розширення поняття торговельної марки, відтепер тривимірні, комбіновані, звукові, позиційні, орнаментні, рухові, голографічні, мультимедійні позначення теж можуть заявлятися на реєстрацію. У складі заявки також може бути колір як такий або комбінація кольорів без окреслення контурами.
Наказом чітко визначається, що таке кожен вид зареєстрованої марки. Так, тривімірним визнається позначення, “що є фігурою або композицією фігур у трьох вимірах”.
Також захищатись може не лише саме позначення, але і форма товару або його пакування.
Декомунізація і деколонізація торговельних марок
Об’єктом ТМ не можуть бути назви, що підпадають під норми декомунізаційного законодавства. Зокрема, не можна буде називати товар за прізвищем колишнього генсека чи назвою, пов'язаною з переслідуванням учасників боротьби за незалежність України.
Також об’єктом торговельної марки не може бути символіка російської імперської політики, яка визнається такою відповідно до Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”.
Наприклад, забороненою стане назва підприємства “Дніпропетровський завод”, тож реєстрацію на неї не оформлять або скасують.
У повному переліку заборон також опинилися:
- імітації державного гербу, прапору та інших державних символів (емблем);
- офіційні повні або скорочені назви держав;
- міжнародні літерні коди держав;
- нагороди та інші відзнаки.
Читайте також: Найбільший український виробник товарів для дому купує свого головного конкурента
Такі позначення можуть бути частиною торговельної марки бренду, однак не охоронятимуться без згоди відповідного компетентного органу або їх власників.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації