Ольга Румянцева, MAUDAU: ритейлерам доведеться задовольняти попит на знижки та акції
З початком повномасштабної війни ринок електронної комерції пережив рекордне падіння, яке підкосило багатьох гравців. Втім, багатьом українським компаніям вдалося встояти та навіть наростити оберти.
Ольга Румянцева, Chief Marketing Officer MAUDAU у ексклюзивному коментарі Українській Раді Торгових Центрів розповіла про злети і падіння ринку e-commerce, зміну споживчого попиту та новий етап розвитку MAUDAU.
Які зміни у динаміці продажів ви могли б відзначити з початку повномасштабного вторгнення і до сьогодні? Чи були різкі падіння, коли почав відновлюватися попит, чи були сплески активності і її просідання?
З падіння на початку повномасштабного вторгнення динаміка продажів відновилась досить швидко — за рік ринок онлайн шопінгу повернувся до довоєнних показників.
Проте, згідно з дослідженнями, за цей час на ринку встановилась і спостерігається певна сезонність: сильний ріст продажів наприкінці року і зниження попиту в середині року, влітку.
Чи змінилася споживча поведінка українців за цей період, якщо так, то як саме?
Споживча поведінка українців суттєво змінилася через війну, економічні труднощі та зростання цін. Люди почали купувати більш обдумано, частіше шукають знижки.
Зростає інтерес до українських брендів — особливо харчових продуктів, кави, косметики, алкоголю та дитячих товарів. Українці хочуть підтримати місцевих виробників, і якість їхньої продукції справді радує.
Ще один важливий тренд — більше уваги до себе. На тлі війни та втоми українці хочуть побалувати себе чимось приємним і підтримують ідею "жити тут і зараз". Відчутний також вплив соцмереж: багато хто хоче спробувати трендові товари з TikTok, які привертають увагу і стають частиною щоденного життя.
Які категорії товарів демонструють найкращі показники, а яким - найважче?
Найкращі результати показують товари першої потреби — харчові продукти, побутова хімія та засоби особистої гігієни. Помітно зростає попит і на товари для домашніх улюбленців. Все більше українців стають зообатьками, і на своїх пухнастих друзях вони економити не готові.
Водночас категорії, пов'язані з розкішшю та розвагами, як-от техніка, прикраси, косметика і люксова парфумерія, відчувають труднощі. Проте такі товари все ж купують, здебільшого як подарунок або приємність для себе.
Чи стали українці більше економити, наприклад, обираючи дешевші товари у категоріях?
Так, економія стала невіддільною частиною покупок. Люди дедалі частіше орієнтуються на ціну, шукають акції, знижки та розпродажі. Зріс попит на товари економсегмента.
Нещодавно MAUDAU почав працювати як маркетплейс, чому ухвалили таке рішення та яких результатів вже досягли?
Маркетплейс — це логічний етап розвитку для MAUDAU, оскільки наша місія — спрощувати життя гостя, забираючи рутину на себе, та надавати йому можливість безпрецедентно зручно задовольнити свої щоденні потреби. Маркетплейс об’єднує продавців і покупців на одній зручній сервісній платформі, яка допомагає продавцям реалізовувати товар, а гостям — обирати найкращі пропозиції
Наразі ми співпрацюємо з кількома десятками продавців, здебільшого в категоріях електроніки, харчових продуктів та товарів для дітей. Це тільки початок, і ми плануємо швидке розширення.
Ну і наостанок, хотілося б дізнатися вашу думку про український ринок e-commerce - які у нього найближчі перспективи та виклики, чи зростатиме у ньому конкуренція?
Ринок e-commerce в Україні відновився після початкового падіння під час повномасштабного вторгнення і продовжує зростати, адже популярність онлайн-шопінгу лише посилюється. Гравці активно змагаються, шукаючи нові зручні й швидкі форми логістики, формати оплати та сервіси, які задовольнять потреби гостей.
Читайте також: Календар розпродажів змінився. До чого готуватися ритейлерам у другій половині 2024-го
Тенденція до пошуку кращої ціни також залишається актуальною, тому ритейлерам доведеться задовольняти попит на знижки та акції, водночас знаходячи ефективні моделі прибутковості. Конкуренція посилюється, оскільки все більше офлайн-гравців активно розвивають свої онлайн-напрямки, але й потенціал ринку — надзвичайно високий.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації