Олександр Чупилко, ТРЦ “Французький бульвар”: про роботу в Харкові, портрет відвідувача та плани на майбутнє
Директор харківського ТРЦ “Французький Бульвар” Олександр Чупилко дав ексклюзивне інтерв’ю Українській Раді Торгових Центрів.
У ньому топ-менеджер розповів про розвиток торговельного центру під час війни, відновлення показників, плани на майбутнє та багато іншого.
Почнемо з того, що усіх турбує найбільше - як вам працюється у Харкові в такий непростий період, чи зупиняли роботу?
Харків живе та працює завдяки мужності воїнів ЗСУ, відданості пожежників, медиків, працівників комунальних служб міста. З початку повномасштабного вторгнення росії ТРЦ "Французький бульвар" зачинявся на декілька днів, це 11 та 12 липня 2022 року, коли було влучання в будівлю та приліт на територію біля ТРЦ.
Після обстежень, та висновків експертів щодо зруйнованих конструкцій та інженерних комунікацій, ми поновили роботу та почали поетапне відновлення пошкоджень.
Харків сьогодні - це постійні повітряні тривоги, які інколи тривають по декілька годин, це щотижневі прильоти ракет С-300, шахедів, як в містіі, так і в передмісті.
Як змінилися основні показники ТРЦ у 2023 році, порівняно із довоєнним періодом, чи спостерігаєте відновлення?
Якщо на початку березня 2022 року працювало тільки 8 орендарів, то за 2023 рік фактично всі відновили роботу. Це стало можливим завдяки партнерським відносинам між орендодавцем та орендарями.
З деякими магазинами ми перейшли на % від обороту, без фіксованої суми за метр квадратний, з багатьма і досі існують знижки по оренді. З великих орендарів не відновили роботу ковзанка "Шато Ледо", магазин PUMA, ресторан McDonalds.
Скорочення часу роботи торгової галереї, кафе, розважальних зон з 22.00 до 20.00, пов’язано з обмеженнями роботи міського транспорту, а велика кількість повітряних тривог зменшує кількість відвідувачів та товарообіг орендарів.
Чи змінився портрет вашого середнього відвідувача, якщо так - як саме?
До серпня 2022 року було більше відвідувачів чоловічої статі, завдяки військовим, які купували продукти, ліки, товари першочергового споживання.
Наприкінці 2022 року портрет відвідувача почав змінюватися. Це вже була більш жіноча аудиторія, з середини літа 2023-го почали повертатися сім’ї з діточками.
За чим сьогодні приходять харків'яни в ТРЦ?
Як завжди - за покупками та відпочинком. Ми максимально намагаємося створити атмосферу турботи та захищеності.
Чи проводите івенти, чи змінилася їхня направленість, наприклад, чи стало більше благодійних подій?
Івенти проводимо, але робимо їх не масовими, розтягуючи в часі. Благодійні події у нас відбувались завжди, а зараз кількість їх зросла в рази. Наведу кілька прикладів. З 24 лютого по вересень 2022 року працював гуртожиток для переселенців на території дитячої Країни професій "Франсільванія", де 60 сімей отримували не тільки дах над головою, але і їжу та одяг.
На території ковзанки з 3 березня 2022-го по 1 вересня 2023-го працював гуманітарний ХАБ, який через волонтерів забезпечував їжею, предметами першої потреби та одягом понад 700 тис. людей. На території роледрому, який розташований в підвальному приміщенні, відбуваються благодійні концерти, вистави, івенти для діточок.
З квітня 2023 року ТРЦ "Французький Бульвар" започаткував програму "Щасливий день" для діточок наших загиблих захисників, в рамках якої раз на два тижні групи із 25 дітей та супроводжувальних осіб отримують безкоштовні послуги відпочинку та харчування на локаціях від наших орендарів.
З січня цього року почалась співпраця з Харківським музичним ліцеєм, вихованцям якого ми надали майданчик для виступу та всецілу підтримку в творчих починаннях.
Чимало ТРЦ постраждало внаслідок ракетних атак ворога, який у Французького бульвару підхід до безпеки у разі оголошення повітряної тривоги?
Ми створили та обладнали зону укриття в підвальному приміщенні, куди під час повітряної тривоги спускаються співробітники магазинів та відвідувачі.
Вхідні групи в ТРЦ під час повітряної тривоги ми не зачиняємо, а даємо можливість всім охочим пройти в укриття. Однак Харків розташований поряд з кордоном росії і час підльоту ракети з белгорода становить менше хвилини, це в більшості випадків спочатку “прильот”, а потім сирена.
Ну і наостанок розкажіть про Ваші плани та сподівання на 2024 рік. Чи очікувати цікавих відкриттів?
Ми сподіваємось на Перемогу України та відновлення мирного життя. Воно вже не буде таким, яким до лютого 2022 року. Воно буде іншим, пристосованим до теперішнього часу. І ті бренди , які запропонують продукти, товари чи послуги актуальні для сьогодення - будуть мати успіх. А ми з задоволенням надамо простір нашого ТРЦ для таких партнерів.
Читайте також: МЗС офіційно підтвердило повернення усіх брендів Inditex в Україну
А на рахунок планів на 2024 рік, то з нагоди 11 річниці відкриття ТРЦ, "Французський Бульвар" у березні відкриває Центр емоційної та психологічної підтримки через творчість та науку. Він розташується на 320 кв м. У всіх приміщеннях зроблені будівельні та оздоблювальні роботи за рахунок ТРЦ "Французький Бульвар". Оператор отримає приміщення зі ставкою оренди 1 грн. та буде безкоштовно надавати послуги родинам з дітьми. Це буде перший в Україні простір в ТРЦ побудований під потреби сьогодення!
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації