Німецький гігант Henkel знайшов покупців на всі 11 заводів в рф

Німецька компанія Henkel, що виробляє чистячі і миючі засоби, косметику, засоби особистої гігієни, вже на завершальній стадії продажу своїх активів в рф. Йдеться про 11 заводів.

Їх може придбати консорціум інвесторів, до якого входять:

  • акціонери виробника ліків "Фармстандарт";
  • інвесткомпанія Kismet Capital Івана Тавріна;
  • засновники фонду "Ельбрус капітал".

Обізнані джерела розповідають, що акціонери "Фармстандарту" стануть мажоритарними власниками російських підприємств німецької компанії.

За їхніми даними, урядова комісія агресора вже дала дозвіл на укладення цієї угоди. Ймовірно, документ міститиме умову про можливість зворотного викупу заводів.

Також співрозмовники газети зазначають, що після продажу заводів на них продовжать випускати продукцію під брендами Henkel. Сума угоди не розголошується, а у "Фармстандарті", Kismet Capital і "Ельбрус капіталі" на запити журналістів не відповіли.

Henkel в росії

Компанія працювала в рф з моменту розвалу СРСР. За їх даними, на кінець 2022 року їй належали фабрики в Пермі, Саратовській області, Ленінградській області, Ставропольському краї, Ульяновській, Новосибірській і Челябінській областях, а також два заводи в Московському регіоні - в Ногінську та Коломні.

У країні-агресорці Henkel виробляє миючі та чистячі засоби під брендами Persil, Losk, "Дені", "Ласка", "Пемос", "Пемолюкс", Vernel та ін., а також клеї і засоби для чистки поверхонь.

Свої активи у рф та ще один завод в білорусі компанія оцінила в 673 млн євро. Не зважаючи на цю суму, реальна вартість угоди, найімовірніше, не перевищить 150 млн євро.

На думку учасників ринку, наявність опціону на зворотний викуп підприємств виправдовує таку знижку.

Читайте також: IKEA продала останній завод в рф і остаточно вийшла з країни