Німецькі товари в обхід санкцій потрапляють до рф через країни СНД

Німецькі товари постачаються в росію через країни СНД за схемою паралельного імпорту.

Після початку повномасштабної війни та введення санкцій проти рф, експорт з Німеччини до Казахстану, Вірменії, Грузії, Таджикистану, Білорусі, Киргизстану дуже суттєво зріс.

Німецька влада вважає, що причина цього - паралельний імпорт в обхід санкцій і називає цю ситуацію неприпустимою. Увагу на це звернув спецпредставник ЄС із санкцій Девід ОʼСалліван.

Згідно з даними Східного комітету німецької економіки, за минулий рік виріс експорт із Німеччини:

  • автомобілів та автозапчастин (до Казахстану – на 507%, до Вірменії – на 761%);
  • хімічної продукції (у Казахстан – на 129%, у Вірменію – на 110%);
  • електрообладнання (в Узбекистан – на 105%, у Вірменію – на 344%);
  • металопродукції (в Казахстан – на 137%);
  • одягу (в Казахстан – на 88%).

Загалом експорт до Казахстану, Вірменії та Грузії подвоївся, до Таджикистану - зріс на 150%, Білорусі - на 77%, Киргизстану – на 994%.

За даними місцевих ЗМІ, обсяг паралельного імпорту до росії перевищив 20 млрд доларів. Але подальші постачання до країни агресорки під питанням, все через нестачу складської інфраструктури у так званих транзитних країнах.

Внаслідок цього, попит на такі площі з боку російських логістів і ритейлерів зріс у два рази.

Контрабанда елітного алкоголю в рф

Раніше ми розповідали, що популярні міжнародні бренди алкоголю, які припинили імпорт елітних напоїв в росію, втратили контроль над реалізацією своєї продукції в країні-агресорці.

Москва навмисно заохочує контрабанду і паралельний імпорт, завдяки цьому в країну нелегально потрапляють такі напої, як віскі Johnnie Walker від Diageo та коньяк Remy Martin від Remy.

Читайте також: Uniqlo почала процес остаточного виходу з ринку рф

Ці виробники припинили офіційні постачання в країну-аргесорку, у компанії Remy наголошують, що їх продукція, яка продається в магазинах агресора - це або залишки запасів, або те, що потрапило в рф внаслідок "паралельного імпорту".

Думки експертів про те, чи можна це припинити і якими засобами, читайте в нашому матеріалі.

Bild