Nestlé завершує будівництво заводу на Волині – деталі

У селі Смолигові Волинської області завершується монтаж обладнання нового заводу швейцарської компанії Nestlé. Першу виробничу лінію підприємства з випуску вермішелі швидкого приготування планується запустити протягом найближчих місяців

Про це повідомив народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Перша виробнича лінія заводу створить понад 300 нових робочих місць. Запуск другої виробничої лінії заплановано на 2026 рік. Загалом проект передбачає роботу у Смолигові трьох виробничих ліній.

На зображенні може бути: нафтопереробний завод та текст

75% продукції буде відправлятись на експорт у 26 країн світу.

Наразі у монтажних роботах на території заводу задіяні близько 200 працівників. Частина обладнання підприємства придбана в Україні. Зокрема, резервуари для зберігання олії поставила компанія “Оріон Груп” з Київської області. У виробництві планується використовувати олію та борошно виключно українських постачальників, - зазначив Кисилевський.

За його словами, максимальна локалізація виробництва в Україні - політика керівництва швейцарських інвесторів.

На зображенні може бути: 6 людей

Обсяг інвестицій Nestlé в завод у Смолигові - біля 50 млн євро

Крім виробничих потужностей, компанія вклала кошти у сонячну електростанцію потужністю 1,3 мВт/год. Вона закриє близько 20% річної потреби підприємства, - додав Кисилевський

Наразі триває оформлення для нового заводу статусу “Активний споживач”, який в окремі місяці дозволить реалізовувати надлишки згенерованого ресурсу в енергоринок.

На зображенні може бути: текст

Кисилевський також повідомив, що наразі в Україні триває будівництво кількох нових заводів за участю іноземних інвесторів. Зокрема, нові підприємства будують німецька компанія Knauf (виробництво гіпсокартону та сухих будівельних сумішей), британська Unilever (виробництво засобів особистої гігієни), фінська Peikko Group Corporation (виробництво композитних конструкцій). Тим часом французька Saint-Gobain (виробництво гіпсових сумішей) та австрійська Kronospan (виробництво дерев’яних плит) вже запустили свої нові виробничі потужності.

Читайте також: Nestlé вклала понад 900 млн грн у розвиток виробництва в Україні за 2024 рік

Кисилевський наголосив, що інвестори, які будують в Україні нові заводи у найскладніші часи, заслуговують максимальне сприяння держави на всіх рівнях. Адже ці промислові проєкти - підкріплений великими коштами сигнал віри у нашу незалежність, наше майбутнє.