Nestle, Pepsico та інші. Світові виробники продають у бідних країнах менш якісні продукти (дослідження)

Найбільші у світі виробники продуктів та напоїв продають у бідних країнах менш здорові та якісні продукти, аніж на ринках розвинених країн.

Мова про такі компанії, як Nestlé, Pepsico та Unilever, йдеть у дослідженні опублікованому Access to Nutrition Initiative (ATNI), передає ESM.

Некомерційна група виявила, що в 30 компаніях продукти, які продаються в країнах з низьким рівнем доходу, отримали нижчі бали за системою Health Star Rating, ніж продукти, що продаються в країнах з високим доходом.

У системі Health Star Rating продукти класифікуються за 5-бальною шкалою по рівню корисності, де рейтинг 3,5 вважається здоровим вибором.

Так, у країнах з низьким рівнем доходу портфелі транснаціональних корпорацій отримали рейтинг 1,8 за Health Star Rating. Тоді як у країнах з високим рівнем доходу, де тестувалося більше продуктів, рейтинг становив 2,3.

Дуже чітко видно, що те, що ці компанії продають у найбідніших країнах світу, де вони стають дедалі активнішими, не є їхніми здоровими продуктами, — сказав Марк Війн, директор з досліджень ATNI.

Представник ATNI сказав, що індекс є важливим, оскільки упаковані продукти відіграють все більшу роль у так званій кризі ожиріння, яка зараз є глобальним явищем.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад один мільярд людей у ​​всьому світі страждає від ожиріння. За оцінками Світового банку, 70% людей із надмірною вагою або ожирінням живуть у країнах із низьким і середнім рівнем доходу.

Ми взяли на себе зобов’язання збільшити наші продажі більш поживних продуктів, а також скеровувати людей до більш збалансованих дієт, — сказав представник Nestle, додавши, що Nestlé також збагачує продукти, щоб допомогти заповнити прогалини в поживних речовинах у країнах, що розвиваються.

Представник PepsiCo відмовився від коментарів. Минулого року компанія поставила нові цілі щодо зниження вмісту натрію в своїх картопляних чипсах.

Читайте також: IKEA виплатить 6 млн євро жертвам примусової праці зі Східної Німеччини. До чого тут меблевий гігант?

"Ми визнаємо, що завжди є над чим працювати, як на рівні бізнесу, так і на галузевому рівні", - сказала Ізабель Ессер, керівник відділу досліджень, якості та безпеки харчових продуктів Danone, яка показала найкращий результат у цьому індексі.