Не лише мінімаркети та кафе. Які ритейлери цікавляться комерційними площами в ЖК

Девелоперська компанія “Інтергал-Буд” залишає у своєму портфелів до 15% створеної комерційної нерухомості у складі житлових комплексів.

Про це розповідає комерційна директорка "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

У складі житлових комплексів уже створено близько 47 тис. кв. м комерційних площ. Собі залишаємо до 15% - переважно фасадні приміщення, з найбільшим трафіком, там, де розуміємо, що для нас оренда вигідніша, ніж продаж. Усе інше намагаємося продавати, зараз попит дуже помітний і активний, перш за все, тому, що період повернення інвестицій на таку нерухомість набагато менший, ніж у житлову, шість-сім років порівняно з 12-15 для квартири, - повідомила Лаєвська.

За словами Лаєвської, комерційні площі на території ЖК добре показують себе в будь-які часи, зокрема і під час повномасштабної війни. Чимало покупців таких приміщень кажуть, що міні-салони, магазини та кафе вже вийшли на довоєнні показники, а подекуди і перевершили їх.

Втім, девелопер співпрацює і з великими ритейлерами, наприклад, з Novus, Fozzy Group.

Практично в кожному комплексі в нас є приміщення під супермаркет, ми заздалегідь намагаємося спроєктувати з урахуванням вимог таких операторів, із правильним кроком колон, можливими зонами завантаження і навантаження, технічною інфраструктурою. Також співпрацюємо з банками, поштовими службами, приватними клініками і лабораторіями, аптеками. Спілкуємося безпосередньо з багатьма сітками фітнес-клубів, з ними підбираємо локації, спільно проєктуємо, - зазначила Лаєвська.

Читайте також: Індекс самопочуття ритейлу (RWBI) у серпні 2024 суттєво зріс на тлі пожвавлення ринку

Також у кожному житловому комплексі намагаються відкривати приватні освітні заклади. Загалом "Інтергал-буд" володіє та управляє майже 800 тис. кв. м різних об'єктів комерційної нерухомості.