НБУ частково повертає інфляційне таргетування – що буде з цінами

Національний банк України затвердив на середньострокову перспективу режим гнучкого інфляційного таргетування.

Від режиму повноцінного інфляційного таргетування регулятору довелося відмовитися на початку повномасштабного вторгнення росії.

Тепер цей інструмент повертається та має підтримати цінову стабільність, кажуть у прес-службі установи. Відповідні оновлені Основні засади грошово-кредитної політики було затверджено Радою Нацбанку 11 вересня.

Відтепер Основними засадами офіційно визначено, що монетарна політика НБУ спрямовується на приведення інфляції до цілі 5% на належному горизонті політики, що не перевищуватиме три роки, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що де-факто Нацбанк перейшов до цього режиму вже у першому півріччі 2024 року, зокрема заявив про наміри зберегти помірні темпи інфляції у 2024 році та повернути її до цілі 5% у найближчі роки.

Режим повноцінного інфляційного таргетування, який діяв до повномасштабного вторгнення, передбачав менший горизонт повернення інфляції до цілі (9-18 місяців).

У новому режимі період часу, протягом якого НБУ матиме намір повернути інфляцію до цілі, визначатиметься гнучко.

Він враховуватиме необхідність балансування між сприянням адаптації економіки та підтриманням її відновлення, а також збереженням контролю за інфляційними очікуваннями… НБУ має намір використовувати гнучке інфляційне таргетування до нормалізації функціонування економіки та відновлення повноцінного формату інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом, — наголосив регулятор.

Читайте також: Інфляція у серпні 2024 року підскочила до 7,5

*Довідка. Інфляційне таргетування (таргетування інфляції, англ. inflation targeting) — режим грошово-кредитної політики, кінцева мета якого — цінова стабільність.