НАЗК змінить та унормує внесення міжнародних компаній до списку спонсорів війни

Новий голова агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик анонсував перегляд механізму поповнення списку спонсорів війни.

У коментарі кореспонденту LIGA.net він заявив, що процес наповнення списку спонсорів війни від НАЗК потребує унормування.

Однозначно це питання потребує нормування. Цей процес – це комунікація не лише в межах НАЗК, але й усіма державними органами. Тому так, унормування повинно бути, і надалі це може слугувати підставою для подальшого прийняття рішень, – сказав він.

До цього протягом двох років НАЗК самостійно визначало, які компанії є "міжнародними спонсорами війни".

У списку вже понад 50 транснаціональних компаній, які працюють в Україні та не припинили діяльність в рф. Втім, це створює проблеми не лише для корпорацій, а й для дипломатичних стосунків з іншими країнами, зокрема Угорщиною, Австрією, Китаєм, Грецією.

Міністр юстиції Денис Малюська нещодавно заявив, що міжнародні партнери скаржаться на перелік компаній, і назвав незрозумілою логіку включення компаній до цього списку.

*Довідка

До переліку спонсорів війни внесено чимало міжнародних ритейлерів, найбільші серед них - французькі мережі Auchan та Leroy Merlin, німецька Metro Kesh and Carry та китайський онлайн-гігант Aliexpress.

Читайте також: “Щотижня вносимо нову компанію”. Скільки бізнесів вже опинилися у списку спонсорів війни НАЗК

До списку потрапили і світові виробники продуктів повсякденного вжитку, які можна побачити на полицях супермаркету, це британська Unilever, французька Danone, швейцарська Nestle, американські PepsiCo та Mondelez International.

Всі компанії, які агентство вносить у свій список, потрапляють в базу даних World-Check, що здійснює облік осіб і організацій із підвищеним ризиком. Вона використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.