НАЗК внесло в перелік спонсорів війни китайські Hikvision та Dahua Technology

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло у перелік спонсорів війни дві китайських компанії. Йдеться про виробників і постачальників обладнання для відеоспостереження Hikvision та Dahua Technology.

Рішення ухвалили через активну роботу обох корпорацій в країні-агресорці. Виробники наповнювали російський бюджет та постачали обладнання подвійного призначення, яке може використовуватись у воєнних цілях.

Завдяки роботі обох цих компаній на ринку держави-терориста, рф у вільному доступі має дрони, тепловізори, камери спостереження, які можуть бути використані на БПЛА, протидронні рушниці та інші засоби для продовження війни проти України. Це доводить пряме фінансування війни китайськими компаніями Hikvision та Dahua Technology, - резюмують в агентстві.

Hikvision

Компанія є китайським державним виробником і постачальником обладнання для відеоспостереження для цивільних і військових цілей.

Також Hikvision надає послуги із забезпечення фізичної безпеки, зокрема відеозахист, контроль доступу та системи сигналізації.

Китайська технокомпанія має одну з найрозгалуженіших маркетингових мереж у цій сфері. До неї входять 66 дочірніх компаній і відділень, які обслуговують різноманітні вертикальні ринки в понад 150 країнах світу.

У рф Hikvision працює через “дочку” ТОВ “Хиквижн”, чистий виторг якої зріс на 42% у 2022 році, а чистий прибуток збільшився на 1526%, штат компанії був розширений вдвічі.

У 2018 році Конгрес США прийняв закон Джона Маккейна про дозвіл на національну оборону, який передбачав заборону використання певних послуг і типів обладнання у сфері телекомунікацій і відеоспостереження. Відтоді федеральним агентствам заборонено купувати обладнання Hikvision, а також вступати в офіційні відносини з компаніями та організаціями, які використовують їхні камери, - йдеться у повідомленні агентства.

А у 2021 році Федеральна комісія зі зв’язку показала перелік компаній, що виробляють комунікаційне обладнання, яке може становити загрозу для національної безпеки Сполучених Штатів. Hikvision увійшла до п’ятірки китайських компаній у переліку.

Але і це не повний перелік установ, що не довіряють Hikvision. За заборону використання камер Hikvision в офіційних приміщеннях через причетність виробника до репресій проти уйгурів проголосувало майже 90% депутатів Європарламенту.

Цього року аналогічну заборону схвалив уряд Австралії.

Dahua Technology

Компанія є другим у світі виробником систем відеоспостереження за розміром доходу.

У росії її офіційно представляє ТОВ "Дахуа Текнолоджи Рус". Дочірнє підприємство лише за 2021 рік сплатило у бюджет агресора 1,12 млн доларів.

Враховуючи загальну тенденцію і той факт, що з російського ринку пішли західні аналогічні бренди Axis, Hanwha, Panasonic, Motorola, IBM, Milestone, сума податків за 2022 рік, очевидно, зросла, - додають у НАЗК.

Після початку повномасштабної війни компанія продовжує цілодобово працювати над відвантаженням продукції до рф. Виробник навіть розраховує на продовження та розширення комерційної діяльності на території країни.

Крім камер відеонагляду, Dahua поставляє дрони, тепловізори і супутні компоненти для цієї техніки. Усе це може бути використано та використовується рф у військових цілях.

Продукція Dahua також заборонена для встановлення органам державної влади у багатьох країнах.

НАЗК