Найприбутковіші сегменти ритейлу у 2022 році – рейтинг галузей

У 2022 році оборот роздрібної торгівлі в Україні становив 1,4 трлн гривень, це дорівнює лише 78,6% від показників довоєнного 2021 року.

У галузі ритейлу ситуація була неоднорідною, у різних сегментах співвідношення прибутків і збитків кардинально відрізняються. 

Продавцям автомобілів вдалося заробити в десять разів більше, ніж втратити, а от продуктовий ритейл навпаки, втратив втричі більше, ніж заробив.

Згідно зі статистикою Держстату, найприбутковішими сегментами ритейлу за минулий рік стали: продаж автомобілів, продовольчий і неспеціалізований ритейл.

Далі місця розподілились так (інфографіка The Page):

image 2023 04 26 15 41 04 | 1

Ситуація по галузях

У галузі продажу автомобілів перші три місця за прибутком посідають компанії імпортери, а саме: Тойота-Україна, Автокапітал та Віннер імпортс Україна.

За величиною прибутку їх випередив постачальник спецтехніки "Українська бронетехніка", але продаж товару з низькою націнкою призвів до того, що дохід компанії в 65 разів перевищує чистий прибуток.

А у першої трійки компаній співвідношення коливається в діапазоні від 7 до 13 разів:

image 2023 04 26 16 13 24 | 2

З великих продуктових мереж у першу десятку за прибутком потрапив лише “АТБ-маркет”, натомість “Сільпо”, “Новус” і “Метро” відзвітували про збитки від 0,5 млрд до 7,4 млрд грн.

screenshot 2 | 3

Читайте також: Рейтинг найвідвідуваніших інтернет магазинів у березні – інфографіка

З галузі неспеціалізованого ритейлу в базі Держстату зареєстровано всього 26 компаній. Всі вони мають різну спеціалізацію, зокрема товари для дому, косметика та побутова хімія, фармацевтичні та медичні товари та інше.

Найбільший дохід отримала компанія “РУШ” (мережа магазинів Eva), але за розміром прибутку поступилася "ЮСК Україна".

screenshot 3 | 4

The Page